DRQ73-150-R
DRQ73-150-R Eaton - Electronics Division
eaton-drq-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: INDUCT ARRAY 2 COIL 15.01UH SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.299" L x 0.299" W (7.60mm x 7.60mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Height: 0.140" (3.55mm)
Number of Coils: 2
Inductance - Connected In Series: 60.04 µH
Inductance - Connected In Parallel: 15.01 µH
Current Rating - Parallel: 1.83 A
Current Rating - Series: 916 mA
Current Saturation - Parallel: 2.05 A
Current Saturation - Series: 1.03 A
DC Resistance (DCR) - Parallel: 84.4mOhm
DC Resistance (DCR) - Series: 339mOhm
Part Status: Active
auf Bestellung 1350 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details DRQ73-150-R Eaton - Electronics Division
Description: INDUCT ARRAY 2 COIL 15.01UH SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.299" L x 0.299" W (7.60mm x 7.60mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Height: 0.140" (3.55mm), Number of Coils: 2, Inductance - Connected In Series: 60.04 µH, Inductance - Connected In Parallel: 15.01 µH, Current Rating - Parallel: 1.83 A, Current Rating - Series: 916 mA, Current Saturation - Parallel: 2.05 A, Current Saturation - Series: 1.03 A, DC Resistance (DCR) - Parallel: 84.4mOhm, DC Resistance (DCR) - Series: 339mOhm, Part Status: Active.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DRQ73-150-R DRQ73-150-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-drq-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Description: INDUCT ARRAY 2 COIL 15.01UH SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Height: 0.140" (3.55mm)
Number of Coils: 2
Part Status: Active
auf Bestellung 1927 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 17
DRQ73-150-R DRQ73-150-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-drq-shielded-drum-core-power-inductors-data--1608608.pdf Power Inductors - SMD 15uH 2.05A 0.0844ohms