DRQ73-330-R
DRQ73-330-R Eaton - Electronics Division
eaton-drq-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: INDUCT ARRAY 2 COIL 34.41UH SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.299" L x 0.299" W (7.60mm x 7.60mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Height: 0.140" (3.55mm)
Number of Coils: 2
Inductance - Connected In Series: 137.6 µH
Inductance - Connected In Parallel: 34.41 µH
Current Rating - Parallel: 1.31 A
Current Rating - Series: 653 mA
Current Saturation - Parallel: 1.35 A
Current Saturation - Series: 680 mA
DC Resistance (DCR) - Parallel: 166mOhm
DC Resistance (DCR) - Series: 665mOhm
auf Bestellung 879 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 8
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DRQ73-330-R Eaton - Electronics Division
Description: INDUCT ARRAY 2 COIL 34.41UH SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.299" L x 0.299" W (7.60mm x 7.60mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Height: 0.140" (3.55mm), Number of Coils: 2, Inductance - Connected In Series: 137.6 µH, Inductance - Connected In Parallel: 34.41 µH, Current Rating - Parallel: 1.31 A, Current Rating - Series: 653 mA, Current Saturation - Parallel: 1.35 A, Current Saturation - Series: 680 mA, DC Resistance (DCR) - Parallel: 166mOhm, DC Resistance (DCR) - Series: 665mOhm.
Weitere Produktangebote DRQ73-330-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DRQ73-330-R DRQ73-330-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-drq-shielded-drum-core-power-inductors-data--1608608.pdf Coupled Inductors 33uH 1.35A 0.166ohms
auf Bestellung 1138 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
DRQ73-330-R DRQ73-330-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-drq-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Description: INDUCT ARRAY 2 COIL 34.41UH SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Height: 0.140" (3.55mm)
Number of Coils: 2