Produkte > EATON ELECTRONICS > DRQ73-3R3-R
DRQ73-3R3-R
DRQ73-3R3-R EATON ELECTRONICS
eaton-drq-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: EATON ELECTRONICS
Category: Inductors
Description: Inductor: wire; SMD; 3.3uH; Ioper: 3.31A; R: 25.9mΩ; ±20%; Isat: 4.22A
Type of inductor: wire
Mounting: SMD
Inductance: 3.3µH
Operating current: 3.31A
Resistance: 25.9mΩ
Tolerance: ±20%
Body dimensions: 7.6x7.6x3.55mm
Operating temperature: -40...125°C
Saturation current: 4.22A
auf Bestellung 713 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 66
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DRQ73-3R3-R EATON ELECTRONICS
Description: INDUCT ARRAY 2 COIL 3.54UH SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.299" L x 0.299" W (7.60mm x 7.60mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Height: 0.140" (3.55mm), Number of Coils: 2, Inductance - Connected In Series: 14.16 µH, Inductance - Connected In Parallel: 3.54 µH, Current Rating - Parallel: 3.31 A, Current Rating - Series: 1.66 A, Current Saturation - Parallel: 4.22 A, Current Saturation - Series: 2.11 A, DC Resistance (DCR) - Parallel: 25.9mOhm, DC Resistance (DCR) - Series: 103.5mOhm, Part Status: Active.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DRQ73-3R3-R DRQ73-3R3-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-drq-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Description: INDUCT ARRAY 2 COIL 3.54UH SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.299" L x 0.299" W (7.60mm x 7.60mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Height: 0.140" (3.55mm)
Number of Coils: 2
Inductance - Connected In Series: 14.16 µH
Inductance - Connected In Parallel: 3.54 µH
Current Rating - Parallel: 3.31 A
Current Rating - Series: 1.66 A
Current Saturation - Parallel: 4.22 A
Current Saturation - Series: 2.11 A
DC Resistance (DCR) - Parallel: 25.9mOhm
DC Resistance (DCR) - Series: 103.5mOhm
Part Status: Active
auf Bestellung 1130 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10
DRQ73-3R3-R DRQ73-3R3-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-drq-shielded-drum-core-power-inductors-data--1608608.pdf Coupled Inductors 3.3uH 4.22A 0.0259ohms
auf Bestellung 84 Stücke:
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Height: 0.140" (3.55mm)
Number of Coils: 2