Produkte > EATON ELECTRONICS > DRQ73-470-R
DRQ73-470-R
DRQ73-470-R Eaton Electronics
eaton-drq-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton Electronics
Power Inductors - SMD 47uH 1.14A 0.241ohms
auf Bestellung 3704 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DRQ73-470-R Eaton Electronics
Description: INDUCT ARRAY 2 COIL 48.62UH SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.299" L x 0.299" W (7.60mm x 7.60mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Height: 0.140" (3.55mm), Number of Coils: 2, Inductance - Connected In Series: 194.5 µH, Inductance - Connected In Parallel: 48.62 µH, Current Rating - Parallel: 1.08 A, Current Rating - Series: 542 mA, Current Saturation - Parallel: 1.14 A, Current Saturation - Series: 570 mA, DC Resistance (DCR) - Parallel: 241mOhm, DC Resistance (DCR) - Series: 965mOhm, Part Status: Active.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DRQ73-470-R DRQ73-470-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-drq-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Description: INDUCT ARRAY 2 COIL 48.62UH SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.299" L x 0.299" W (7.60mm x 7.60mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Height: 0.140" (3.55mm)
Number of Coils: 2
Inductance - Connected In Series: 194.5 µH
Inductance - Connected In Parallel: 48.62 µH
Current Rating - Parallel: 1.08 A
Current Rating - Series: 542 mA
Current Saturation - Parallel: 1.14 A
Current Saturation - Series: 570 mA
DC Resistance (DCR) - Parallel: 241mOhm
DC Resistance (DCR) - Series: 965mOhm
Part Status: Active
auf Bestellung 955 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 8
DRQ73-470-R DRQ73-470-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-drq-shielded-drum-core-power-inductors-data--1608608.pdf Coupled Inductors 47uH 1.14A 0.241ohms
auf Bestellung 2266 Stücke:
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Height: 0.140" (3.55mm)
Number of Coils: 2