DRQ73-680-R
DRQ73-680-R Eaton - Electronics Division
eaton-drq-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: INDUCT ARRAY 2 COIL 68.91UH SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.299" L x 0.299" W (7.60mm x 7.60mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Height: 0.140" (3.55mm)
Number of Coils: 2
Inductance - Connected In Series: 275.6 µH
Inductance - Connected In Parallel: 68.91 µH
Current Rating - Parallel: 890 mA
Current Rating - Series: 444 mA
Current Saturation - Parallel: 960 mA
Current Saturation - Series: 480 mA
DC Resistance (DCR) - Parallel: 358mOhm
DC Resistance (DCR) - Series: 1.43Ohm
Part Status: Active
auf Bestellung 1154 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 16
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DRQ73-680-R Eaton - Electronics Division
Description: INDUCT ARRAY 2 COIL 68.91UH SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.299" L x 0.299" W (7.60mm x 7.60mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Height: 0.140" (3.55mm), Number of Coils: 2, Inductance - Connected In Series: 275.6 µH, Inductance - Connected In Parallel: 68.91 µH, Current Rating - Parallel: 890 mA, Current Rating - Series: 444 mA, Current Saturation - Parallel: 960 mA, Current Saturation - Series: 480 mA, DC Resistance (DCR) - Parallel: 358mOhm, DC Resistance (DCR) - Series: 1.43Ohm, Part Status: Active.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DRQ73-680-R DRQ73-680-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-drq-shielded-drum-core-power-inductors-data--1608608.pdf Coupled Inductors 68uH 0.96A 0.358ohms
auf Bestellung 1401 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
DRQ73-680-R DRQ73-680-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-drq-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Description: INDUCT ARRAY 2 COIL 68.91UH SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Height: 0.140" (3.55mm)
Number of Coils: 2