DRQ73-681-R
DRQ73-681-R Eaton - Electronics Division
eaton-drq-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: INDUCT ARRAY 2 COIL 676.5UH SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.299" L x 0.299" W (7.60mm x 7.60mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Height: 0.140" (3.55mm)
Number of Coils: 2
Inductance - Connected In Series: 2.706 mH
Inductance - Connected In Parallel: 676.5 µH
Current Rating - Parallel: 290 mA
Current Rating - Series: 143 mA
Current Saturation - Parallel: 310 mA
Current Saturation - Series: 150 mA
DC Resistance (DCR) - Parallel: 3.47Ohm
DC Resistance (DCR) - Series: 13.88Ohm
auf Bestellung 1350 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1350
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DRQ73-681-R Eaton - Electronics Division
Description: INDUCT ARRAY 2 COIL 676.5UH SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.299" L x 0.299" W (7.60mm x 7.60mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Height: 0.140" (3.55mm), Number of Coils: 2, Inductance - Connected In Series: 2.706 mH, Inductance - Connected In Parallel: 676.5 µH, Current Rating - Parallel: 290 mA, Current Rating - Series: 143 mA, Current Saturation - Parallel: 310 mA, Current Saturation - Series: 150 mA, DC Resistance (DCR) - Parallel: 3.47Ohm, DC Resistance (DCR) - Series: 13.88Ohm.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DRQ73-681-R DRQ73-681-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-drq-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Description: INDUCT ARRAY 2 COIL 676.5UH SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Height: 0.140" (3.55mm)
Number of Coils: 2
auf Bestellung 1763 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 17
tariffCode: 85045000
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
SVHC: No SVHC (21-Jan-2025)
DRQ73-681-R DRQ73-681-R Hersteller : Coiltronics / Eaton Bus_Elx_DS_4311_DRQ_Series-335920.pdf Coupled Inductors 680uH 0.31A 3.47ohms