DRQ73-R33-R
DRQ73-R33-R Eaton - Electronics Division
eaton-drq-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: INDUCT ARRAY 2 COIL 306NH SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.299" L x 0.299" W (7.60mm x 7.60mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Height: 0.140" (3.55mm)
Number of Coils: 2
Inductance - Connected In Series: 1.224 µH
Inductance - Connected In Parallel: 306 nH
Current Rating - Parallel: 6.19 A
Current Rating - Series: 3.1 A
Current Saturation - Parallel: 14.4 A
Current Saturation - Series: 7.18 A
DC Resistance (DCR) - Parallel: 7.4mOhm
DC Resistance (DCR) - Series: 29.6mOhm
Part Status: Active
auf Bestellung 1050 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 17
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DRQ73-R33-R Eaton - Electronics Division
Description: INDUCT ARRAY 2 COIL 306NH SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.299" L x 0.299" W (7.60mm x 7.60mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Height: 0.140" (3.55mm), Number of Coils: 2, Inductance - Connected In Series: 1.224 µH, Inductance - Connected In Parallel: 306 nH, Current Rating - Parallel: 6.19 A, Current Rating - Series: 3.1 A, Current Saturation - Parallel: 14.4 A, Current Saturation - Series: 7.18 A, DC Resistance (DCR) - Parallel: 7.4mOhm, DC Resistance (DCR) - Series: 29.6mOhm, Part Status: Active.
Weitere Produktangebote DRQ73-R33-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Height: 0.140" (3.55mm)
Number of Coils: 2
Current Rating - Series: 3.1 A
Part Status: Active
auf Bestellung 1050 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
DRQ73-R33-R DRQ73-R33-R Hersteller : Coiltronics / Eaton Bus_Elx_DS_4311_DRQ_Series-335920.pdf Coupled Inductors 0.33uH 14.4A 0.0074ohms