DRQ74-1R5-R
DRQ74-1R5-R Eaton - Electronics Division
eaton-drq-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: INDUCT ARRAY 2 COIL 1.422UH SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.299" L x 0.299" W (7.60mm x 7.60mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Height: 0.175" (4.45mm)
Number of Coils: 2
Inductance - Connected In Series: 5.688 µH
Inductance - Connected In Parallel: 1.422 µH
Current Rating - Parallel: 4.96 A
Current Rating - Series: 2.48 A
Current Saturation - Parallel: 8.35 A
Current Saturation - Series: 4.17 A
DC Resistance (DCR) - Parallel: 11.5mOhm
DC Resistance (DCR) - Series: 46.1mOhm
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DRQ74-1R5-R Eaton - Electronics Division
Description: INDUCT ARRAY 2 COIL 1.422UH SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.299" L x 0.299" W (7.60mm x 7.60mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Height: 0.175" (4.45mm), Number of Coils: 2, Inductance - Connected In Series: 5.688 µH, Inductance - Connected In Parallel: 1.422 µH, Current Rating - Parallel: 4.96 A, Current Rating - Series: 2.48 A, Current Saturation - Parallel: 8.35 A, Current Saturation - Series: 4.17 A, DC Resistance (DCR) - Parallel: 11.5mOhm, DC Resistance (DCR) - Series: 46.1mOhm.
Weitere Produktangebote DRQ74-1R5-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DRQ74-1R5-R DRQ74-1R5-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-drq-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Power Inductors - SMD 1.5uH 8.35A 0.0115ohms
Produkt ist nicht verfügbar
Description: Inductor: wire; SMD; 1.5uH; Ioper: 4.96A; R: 11.5mΩ; ±20%; Isat: 8.35A
Type of inductor: wire
Mounting: SMD
Inductance: 1.5µH
Operating current: 4.96A
Resistance: 11.5mΩ
Tolerance: ±20%
Body dimensions: 7.6x7.6x4.45mm
Saturation current: 8.35A
Operating temperature: -40...125°C