DRQ74-821-R
DRQ74-821-R Eaton - Electronics Division
eaton-drq-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: INDUCT ARRAY 2 COIL 812.7UH SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.299" L x 0.299" W (7.60mm x 7.60mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Height: 0.175" (4.45mm)
Number of Coils: 2
Inductance - Connected In Series: 3.251 mH
Inductance - Connected In Parallel: 812.7 µH
Current Rating - Parallel: 310 mA
Current Rating - Series: 156 mA
Current Saturation - Parallel: 350 mA
Current Saturation - Series: 170 mA
DC Resistance (DCR) - Parallel: 2.93Ohm
DC Resistance (DCR) - Series: 11.7Ohm
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DRQ74-821-R Eaton - Electronics Division
Description: INDUCT ARRAY 2 COIL 812.7UH SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.299" L x 0.299" W (7.60mm x 7.60mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Height: 0.175" (4.45mm), Number of Coils: 2, Inductance - Connected In Series: 3.251 mH, Inductance - Connected In Parallel: 812.7 µH, Current Rating - Parallel: 310 mA, Current Rating - Series: 156 mA, Current Saturation - Parallel: 350 mA, Current Saturation - Series: 170 mA, DC Resistance (DCR) - Parallel: 2.93Ohm, DC Resistance (DCR) - Series: 11.7Ohm.
Weitere Produktangebote DRQ74-821-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DRQ74-821-R DRQ74-821-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-drq-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Power Inductors - SMD 820uH 0.35A 2.93ohms
Produkt ist nicht verfügbar
Description: Inductor: wire; SMD; 820uH; Ioper: 310mA; R: 2.93Ω; ±20%; Isat: 350mA
Type of inductor: wire
Mounting: SMD
Inductance: 0.82mH
Operating current: 0.31A
Resistance: 2.93Ω
Tolerance: ±20%
Body dimensions: 7.6x7.6x4.45mm
Saturation current: 350mA
Operating temperature: -40...125°C