DRQ74-R33-R
DRQ74-R33-R Eaton - Electronics Division
eaton-drq-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: INDUCT ARRAY 2 COIL 294NH SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.299" L x 0.299" W (7.60mm x 7.60mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Height: 0.175" (4.45mm)
Number of Coils: 2
Inductance - Connected In Series: 1.176 µH
Inductance - Connected In Parallel: 294 nH
Current Rating - Parallel: 6.2 A
Current Rating - Series: 3.1 A
Current Saturation - Parallel: 18.4 A
Current Saturation - Series: 9.18 A
DC Resistance (DCR) - Parallel: 7.4mOhm
DC Resistance (DCR) - Series: 29.5mOhm
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DRQ74-R33-R Eaton - Electronics Division
Description: INDUCT ARRAY 2 COIL 294NH SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.299" L x 0.299" W (7.60mm x 7.60mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Height: 0.175" (4.45mm), Number of Coils: 2, Inductance - Connected In Series: 1.176 µH, Inductance - Connected In Parallel: 294 nH, Current Rating - Parallel: 6.2 A, Current Rating - Series: 3.1 A, Current Saturation - Parallel: 18.4 A, Current Saturation - Series: 9.18 A, DC Resistance (DCR) - Parallel: 7.4mOhm, DC Resistance (DCR) - Series: 29.5mOhm.
Weitere Produktangebote DRQ74-R33-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DRQ74-R33-R DRQ74-R33-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-drq-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Power Inductors - SMD 0.33uH 18.4A 0.0074ohms
Produkt ist nicht verfügbar
Description: Inductor: wire; SMD; 330nH; Ioper: 6.2A; R: 7.4mΩ; ±20%; Isat: 18.4A
Type of inductor: wire
Mounting: SMD
Inductance: 0.33µH
Operating current: 6.2A
Resistance: 7.4mΩ
Tolerance: ±20%
Body dimensions: 7.6x7.6x4.45mm
Saturation current: 18.4A
Operating temperature: -40...125°C