Produkte > CUI DEVICES > DS01-254-S-01BE
DS01-254-S-01BE
DS01-254-S-01BE CUI DEVICES
ds01-254.pdf
Hersteller: CUI DEVICES
1 Pole, Raised Actuator, Flat Bottom, Short Pin, DIP Switch
auf Bestellung 2200 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 229
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DS01-254-S-01BE CUI DEVICES
Category: Dip-Switches, Description: Switch: DIP-SWITCH; Poles number: 1; OFF-ON; 0.025A/24VDC; Pos: 2, Mounting: THT, Manufacturer series: DS01-254, Operating temperature: -40...85°C, Terminal pitch: 2.54mm, Body dimensions: 3.96x9.9x5.35mm, Row pitch: 7.62mm, DC contacts rating @R: 25mA / 24V DC, Max. contact resistance:: 50mΩ, Poles number: 1, Number of positions: 2, Stable positions number: 2, Electrical life: 2000 cycles, Min. insulation resistance: 0.1GΩ, Type of switch: DIP-SWITCH, Leads: for PCB; short pin, Switching method: OFF-ON, Switches features: raised actuator, Kind of package: tube.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DS01-254-S-01BE DS01-254-S-01BE Hersteller : SAME SKY ds01254.pdf Switch DIP OFF ON SPST 1 Raised Slide 0.025A 24VDC PC Pins 2.54mm Thru-Hole Tube
auf Bestellung 2164 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 228
DS01-254-S-01BE DS01-254-S-01BE Hersteller : Same Sky ds01_254.pdf DIP Switches/SIP Switches DIP Switch, SPST, 2.54 pitch, raised actuator, flat bottom, Short pin, 1 position, Blue
Mindestbestellmenge: 5
DS01-254-S-01BE DS01-254-S-01BE Hersteller : Same Sky (Formerly CUI Devices) ds01-254.pdf Description: SWITCH SLIDE DIP SPST 0.025A 24V
Packaging: Tube
Contact Finish: Gold
Voltage Rating: 24VDC
Current Rating (Amps): 25mA
Mounting Type: Through Hole
Pitch: 0.100" (2.54mm), Full
Circuit: SPST
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Actuator Type: Slide (Standard)
Height Above Board: 0.264" (6.70mm)
Contact Material: Copper Alloy
Part Status: Active
Number of Positions: 1
Mindestbestellmenge: 24
Produkt ist nicht verfügbar
DS01-254-S-01BE Hersteller : Same Sky ds01-254.pdf Category: Dip-Switches
Description: Switch: DIP-SWITCH; Poles number: 1; OFF-ON; 0.025A/24VDC; Pos: 2
Mounting: THT
Manufacturer series: DS01-254
Operating temperature: -40...85°C
Terminal pitch: 2.54mm
Body dimensions: 3.96x9.9x5.35mm
Row pitch: 7.62mm
DC contacts rating @R: 25mA / 24V DC
Max. contact resistance:: 50mΩ