Produkte > SAME SKY > DS01C-254-L-10BE
DS01C-254-L-10BE
DS01C-254-L-10BE Same Sky
ds01_254.pdf
Hersteller: Same Sky
DIP Switches/SIP Switches DIP Switch, SPST, 2.54 pitch, raised actuator, covex bottom, long pin, 10 position, Blue
auf Bestellung 1409 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DS01C-254-L-10BE Same Sky
Category: Dip-Switches, Description: Switch: DIP-SWITCH; Poles number: 10; OFF-ON; 0.025A/24VDC; Pos: 2, Leads: for soldering; long pins, Contact material: copper alloy, Type of switch: DIP-SWITCH, Manufacturer series: DS01-254, Switches features: raised actuator, Mounting: THT, Contact plating: gold-plated, Switching method: OFF-ON, Body material: PBT, Kind of package: tube, Flammability rating: UL94V-0, Operating temperature: -40...85°C, Terminal pitch: 2.54mm, Row pitch: 7.62mm, Body dimensions: 26.82x9.9x5.35mm, DC contacts rating @R: 25mA / 24V DC, Max. contact resistance:: 50mΩ, Stable positions number: 2, Number of positions: 2, Poles number: 10, Electrical life: 2000 cycles, Min. insulation resistance: 0.1GΩ.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DS01C-254-L-10BE DS01C-254-L-10BE Hersteller : CUI Devices ds01_254-1777712.pdf DIP Switches/SIP Switches DIP Switch, SPST, 2.54 pitch, raised actuator, covex bottom, long pin, 10 position, Blue
auf Bestellung 833 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
DS01C-254-L-10BE DS01C-254-L-10BE Hersteller : CUI DEVICES ds01-254.pdf 10 Pole, Raised Actuator, Convex Bottom, Long Pin, DIP Switch
auf Bestellung 200 Stücke:
Mindestbestellmenge: 100
DS01C-254-L-10BE DS01C-254-L-10BE Hersteller : Same Sky (Formerly CUI Devices) ds01-254.pdf Description: SWITCH SLIDE DIP SPST 0.025A 24V
Packaging: Tube
Contact Finish: Gold
Voltage Rating: 24VDC
Current Rating (Amps): 25mA
Mounting Type: Through Hole
Pitch: 0.100" (2.54mm), Full
Circuit: SPST
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Actuator Type: Slide (Standard)
Height Above Board: 0.264" (6.70mm)
Part Status: Active
Number of Positions: 10
auf Bestellung 1252 Stücke:
Mindestbestellmenge: 11
DS01C-254-L-10BE DS01C-254-L-10BE Hersteller : SAME SKY ds01254.pdf Switch DIP OFF ON SPST 10 Raised Slide 0.025A 24VDC PC Pins 2.54mm Thru-Hole Tube
auf Bestellung 7 Stücke:
DS01C-254-L-10BE Hersteller : Same Sky ds01-254.pdf Category: Dip-Switches
Description: Switch: DIP-SWITCH; Poles number: 10; OFF-ON; 0.025A/24VDC; Pos: 2
Leads: for soldering; long pins
Contact material: copper alloy
Type of switch: DIP-SWITCH
Manufacturer series: DS01-254
Switches features: raised actuator
Mounting: THT
Contact plating: gold-plated
Switching method: OFF-ON
Body material: PBT
Kind of package: tube
Flammability rating: UL94V-0
Operating temperature: -40...85°C
Terminal pitch: 2.54mm
Row pitch: 7.62mm
Body dimensions: 26.82x9.9x5.35mm
DC contacts rating @R: 25mA / 24V DC
Max. contact resistance:: 50mΩ