Produkte > SAME SKY > DS01C-254-S-04BE
DS01C-254-S-04BE
DS01C-254-S-04BE Same Sky
ds01-254.pdf
Hersteller: Same Sky
Category: Dip-Switches
Description: Switch: DIP-SWITCH; Poles number: 4; OFF-ON; 0.025A/24VDC; Pos: 2
Terminal pitch: 2.54mm
Row pitch: 7.62mm
Body dimensions: 11.58x9.9x5.5mm
DC contacts rating @R: 25mA / 24V DC
Max. contact resistance:: 50mΩ
Number of positions: 2
Stable positions number: 2
Poles number: 4
Electrical life: 2000 cycles
Min. insulation resistance: 0.1GΩ
Manufacturer series: DS01-254
Kind of package: tube
Type of switch: DIP-SWITCH
Mounting: THT
Leads: for PCB; short pin
Switching method: OFF-ON
Switches features: raised actuator
Operating temperature: -40...85°C
auf Bestellung 1597 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 117
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DS01C-254-S-04BE Same Sky
Category: Dip-Switches, Description: Switch: DIP-SWITCH; Poles number: 4; OFF-ON; 0.025A/24VDC; Pos: 2, Terminal pitch: 2.54mm, Row pitch: 7.62mm, Body dimensions: 11.58x9.9x5.5mm, DC contacts rating @R: 25mA / 24V DC, Max. contact resistance:: 50mΩ, Number of positions: 2, Stable positions number: 2, Poles number: 4, Electrical life: 2000 cycles, Min. insulation resistance: 0.1GΩ, Manufacturer series: DS01-254, Kind of package: tube, Type of switch: DIP-SWITCH, Mounting: THT, Leads: for PCB; short pin, Switching method: OFF-ON, Switches features: raised actuator, Operating temperature: -40...85°C.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DS01C-254-S-04BE DS01C-254-S-04BE Hersteller : SAME SKY ds01254.pdf Switch DIP OFF ON SPST 4 Raised Slide 0.025A 24VDC PC Pins 2.54mm Thru-Hole Tube
auf Bestellung 1697 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 216
DS01C-254-S-04BE DS01C-254-S-04BE Hersteller : CUI Devices ds01_254-1777712.pdf DIP Switches/SIP Switches DIP Switch, SPST, 2.54 pitch, raised actuator, covex bottom, Short pin, 4 position, Blue
Mindestbestellmenge: 3
DS01C-254-S-04BE DS01C-254-S-04BE Hersteller : CUI DEVICES ds01-254.pdf 4 Pole, Raised Actuator, Convex Bottom, Short Pin, DIP Switch
auf Bestellung 800 Stücke:
Mindestbestellmenge: 145
DS01C-254-S-04BE DS01C-254-S-04BE Hersteller : Same Sky ds01_254.pdf DIP Switches/SIP Switches DIP Switch, SPST, 2.54 pitch, raised actuator, covex bottom, Short pin, 4 position, Blue
auf Bestellung 379 Stücke:
Mindestbestellmenge: 3
DS01C-254-S-04BE DS01C-254-S-04BE Hersteller : Same Sky (Formerly CUI Devices) ds01-254.pdf Description: SWITCH SLIDE DIP SPST 0.025A 24V
Packaging: Tube
Contact Finish: Gold
Voltage Rating: 24VDC
Current Rating (Amps): 25mA
Mounting Type: Through Hole
Pitch: 0.100" (2.54mm), Full
Circuit: SPST
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Actuator Type: Slide (Standard)
Height Above Board: 0.264" (6.70mm)
Part Status: Active
Number of Positions: 4
Mindestbestellmenge: 17
auf Bestellung 10 Stücke:
auf Bestellung 160 Stücke: