Produkte > SAME SKY > DS02C-254-1L-10BE
DS02C-254-1L-10BE
DS02C-254-1L-10BE Same Sky
ds02-254.pdf
Hersteller: Same Sky
DIP Switches/SIP Switches DIP Switch, SPST, 2.54 pitch, Raised actuator, convex bottom, long pin, 10 position, Blue
auf Bestellung 41 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DS02C-254-1L-10BE Same Sky
Category: Dip-Switches, Description: Switch: DIP-SWITCH; Poles number: 10; OFF-ON; 0.025A/24VDC; Pos: 2, Leads: for PCB; long pins, Type of switch: DIP-SWITCH, Manufacturer series: DS02-254, Switches features: "piano" long actuator, Mounting: THT, Switching method: OFF-ON, Kind of package: tube, Operating temperature: -40...85°C, Terminal pitch: 2.54mm, Row pitch: 7.62mm, Body dimensions: 26.97x10.8x9.6mm, DC contacts rating @R: 25mA / 24V DC, Max. contact resistance:: 50mΩ, Stable positions number: 2, Number of positions: 2, Poles number: 10, Electrical life: 2000 cycles, Min. insulation resistance: 0.1GΩ.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DS02C-254-1L-10BE DS02C-254-1L-10BE Hersteller : CUI Devices ds02_254-1777565.pdf DIP Switches/SIP Switches DIP Switch, SPST, 2.54 pitch, Raised actuator, convex bottom, long pin, 10 position, Blue
auf Bestellung 695 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
DS02C-254-1L-10BE DS02C-254-1L-10BE Hersteller : Same Sky (Formerly CUI Devices) ds02-254.pdf Description: SWITCH PIANO DIP SPST 0.025A 24V
Packaging: Tube
Contact Finish: Gold
Voltage Rating: 24VDC
Current Rating (Amps): 25mA
Mounting Type: Through Hole, Right Angle
Pitch: 0.100" (2.54mm), Full
Circuit: SPST
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Actuator Type: Piano
Height Above Board: 0.378" (9.60mm)
Actuator Level: Raised
Washable: No
Contact Material: Copper Alloy
Part Status: Active
Number of Positions: 10
auf Bestellung 1469 Stücke:
Mindestbestellmenge: 8
DS02C-254-1L-10BE DS02C-254-1L-10BE Hersteller : SAME SKY ds02254.pdf Switch DIP OFF ON SPST 10 Piano 0.025A 24VDC PC Pins 2.54mm Thru-Hole Tube
Produkt ist nicht verfügbar
DS02C-254-1L-10BE Hersteller : Same Sky ds02-254.pdf Category: Dip-Switches
Description: Switch: DIP-SWITCH; Poles number: 10; OFF-ON; 0.025A/24VDC; Pos: 2
Leads: for PCB; long pins
Type of switch: DIP-SWITCH
Manufacturer series: DS02-254
Switches features: "piano" long actuator
Mounting: THT
Switching method: OFF-ON
Kind of package: tube
Operating temperature: -40...85°C
Terminal pitch: 2.54mm
Row pitch: 7.62mm
Body dimensions: 26.97x10.8x9.6mm
DC contacts rating @R: 25mA / 24V DC
Max. contact resistance:: 50mΩ