Produkte > CUI DEVICES > DS03-254-03BE
DS03-254-03BE
DS03-254-03BE CUI DEVICES
ds03-254.pdf
Hersteller: CUI DEVICES
3 Pole, Flat Actuator, Convex Bottom, Long Pin, DIP Switch
auf Bestellung 1000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 126
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DS03-254-03BE CUI DEVICES
Category: Dip-Switches, Description: Switch: DIP-SWITCH; Poles number: 3; OFF-ON; 0.025A/24VDC; Pos: 2, Mounting: THT, Kind of package: tube, Contact material: copper alloy, Type of switch: DIP-SWITCH, Manufacturer series: DS03-254, Contact plating: gold-plated, Switching method: OFF-ON, Body material: PBT, Switches features: raised actuator, Flammability rating: UL94V-0, Operating temperature: -40...85°C, Body dimensions: 9.04x5.35x9.9mm, Row pitch: 2.54mm, Terminal pitch: 2.54mm, DC contacts rating @R: 25mA / 24V DC, Max. contact resistance:: 50mΩ, Number of positions: 2, Stable positions number: 2, Poles number: 3, Electrical life: 2000 cycles, Min. insulation resistance: 0.1GΩ, Leads: angled; for soldering.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DS03-254-03BE DS03-254-03BE Hersteller : Same Sky ds03_254.pdf DIP Switches/SIP Switches DIP Switch, SPST, 2.54 pitch, Raised actuator, right angle, 3 position, Blue
auf Bestellung 172 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
DS03-254-03BE DS03-254-03BE Hersteller : Same Sky (Formerly CUI Devices) ds03-254.pdf Description: SWITCH SLIDE DIP SPST 0.025A 24V
Packaging: Tube
Contact Finish: Gold
Voltage Rating: 24VDC
Current Rating (Amps): 25mA
Mounting Type: Through Hole, Right Angle
Pitch: 0.100" (2.54mm), Full
Circuit: SPST
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Actuator Type: Slide (Standard)
Height Above Board: 0.390" (9.90mm)
Actuator Level: Raised
Washable: No
Contact Material: Copper Alloy
Part Status: Active
Number of Positions: 3
auf Bestellung 1047 Stücke:
Mindestbestellmenge: 12
DS03-254-03BE DS03-254-03BE Hersteller : SAME SKY ds03254.pdf Switch DIP OFF ON SPST 3 Raised Slide 0.025A 24VDC PC Pins 2.54mm Thru-Hole Tube
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
DS03-254-03BE Hersteller : Same Sky ds03-254.pdf Category: Dip-Switches
Description: Switch: DIP-SWITCH; Poles number: 3; OFF-ON; 0.025A/24VDC; Pos: 2
Mounting: THT
Kind of package: tube
Contact material: copper alloy
Type of switch: DIP-SWITCH
Manufacturer series: DS03-254
Contact plating: gold-plated
Switching method: OFF-ON
Body material: PBT
Switches features: raised actuator
Flammability rating: UL94V-0
Operating temperature: -40...85°C
Body dimensions: 9.04x5.35x9.9mm
Row pitch: 2.54mm
Terminal pitch: 2.54mm
DC contacts rating @R: 25mA / 24V DC
Max. contact resistance:: 50mΩ