Technische Details DS04-254-1-01BK-SMT SAME SKY
Category: Dip-Switches, Description: Switch: DIP-SWITCH; Poles number: 1; OFF-ON; 0.025A/24VDC; Pos: 2, Kind of package: tube, Manufacturer series: DS04-254-SMT, Contact material: copper alloy, Type of switch: DIP-SWITCH, Mounting: SMT, Leads: for PCB; Gull Wing, Contact plating: gold-plated, Switching method: OFF-ON, Body material: PBT, Switches features: raised actuator, Flammability rating: UL94V-0, Operating temperature: -40...85°C, Terminal pitch: 2.54mm, Body dimensions: 3.54x6.2x3.66mm, Row pitch: 8.9mm, DC contacts rating @R: 25mA / 24V DC, Max. contact resistance:: 50mΩ, Poles number: 1, Stable positions number: 2, Number of positions: 2, Electrical life: 2000 cycles, Min. insulation resistance: 0.1GΩ.
| Foto | Bezeichnung | Hersteller | Beschreibung |
Verfügbarkeit |
Preis | ||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
DS04-254-1-01BK-SMT | Hersteller : SAME SKY |
Switch DIP OFF ON SPST 1 Raised Slide 0.025A 24VDC Gull Wing 2.54mm SMD Tube |
auf Bestellung 938 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
auf Bestellung 1298 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
auf Bestellung 1471 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
DIP Switches/SIP Switches DIP Switch, SPST, 2.54 pitch, Raised actuator, SMT, 1 position, Black |
DS04-254-1-01BK-SMT | Hersteller : Same Sky (Formerly CUI Devices) |
Description: SWITCH SLIDE DIP SPST 0.025A 24VPackaging: Tube Contact Finish: Gold Voltage Rating: 24VDC Current Rating (Amps): 25mA Mounting Type: Surface Mount Pitch: 0.100" (2.54mm), Full Circuit: SPST Operating Temperature: -40°C ~ 85°C Termination Style: Gull Wing Actuator Type: Slide (Standard) Height Above Board: 0.189" (4.80mm) Actuator Level: Raised Washable: No Contact Material: Copper Alloy Part Status: Active Number of Positions: 1 |
DS04-254-1-01BK-SMT | Hersteller : CUI Devices |
1 Pole, Raised Actuator, Flat Bottom, SMT Pin, DIP Switch |
auf Bestellung 3 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
Description: SAME SKY - DS04-254-1-01BK-SMT - DIP-/SIP-Schalter, 1 Schaltkreis(e), Erhöhter Schiebebetätiger, Oberflächenmontage, SPST, 24 VtariffCode: 85365019 Schalterbetätiger: Erhöhter Schiebebetätiger rohsCompliant: YES Schaltertyp: DIP gekapselt hazardous: false rohsPhthalatesCompliant: YES isCanonical: Y usEccn: EAR99 DC-Kontaktspannung, max.: 24V euEccn: NLR DC-Kontaktstrom, max.: 25mA Schaltermontage: Oberflächenmontage Produktpalette: DS04-254-SMT Series productTraceability: No Anzahl der Schaltkreise: 1Schaltkreis(e) Kontaktkonfiguration: SPST SVHC: No SVHC (25-Jun-2025) |
auf Bestellung 50 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
auf Bestellung 108 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
auf Bestellung 148 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
auf Bestellung 120 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |