Produkte > SAME SKY > DS04-254-2-02BK-SMT
DS04-254-2-02BK-SMT
DS04-254-2-02BK-SMT SAME SKY
ds04254smt.pdf
Hersteller: SAME SKY
Switch DIP OFF ON SPST 2 Flat Slide 0.025A 24VDC Gull Wing 2.54mm SMD Tube
auf Bestellung 1627 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 338
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DS04-254-2-02BK-SMT SAME SKY
Category: Dip-Switches, Description: Switch: DIP-SWITCH; Poles number: 2; OFF-ON; 0.025A/24VDC; Pos: 2, Manufacturer series: DS04-254-SMT, Switches features: flat actuator, Leads: for PCB; Gull Wing, Switching method: OFF-ON, Kind of package: tube, Mounting: SMT, Operating temperature: -40...85°C, Terminal pitch: 2.54mm, Body dimensions: 6.08x6.2x3.66mm, Row pitch: 8.9mm, DC contacts rating @R: 25mA / 24V DC, Max. contact resistance:: 50mΩ, Poles number: 2, Stable positions number: 2, Number of positions: 2, Electrical life: 2000 cycles, Min. insulation resistance: 0.1GΩ, Type of switch: DIP-SWITCH.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DS04-254-2-02BK-SMT DS04-254-2-02BK-SMT Hersteller : SAME SKY ds04254smt.pdf Switch DIP OFF ON SPST 2 Flat Slide 0.025A 24VDC Gull Wing 2.54mm SMD Tube
auf Bestellung 1592 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 338
auf Bestellung 630 Stücke:
Mindestbestellmenge: 260
DS04-254-2-02BK-SMT DS04-254-2-02BK-SMT Hersteller : CUI DEVICES ds04-254-smt.pdf 2 Pole, Flat Actuator, Flat Bottom, SMT Pin, DIP Switch
Mindestbestellmenge: 179
DS04-254-2-02BK-SMT DS04-254-2-02BK-SMT Hersteller : Same Sky (Formerly CUI Devices) ds04-254-smt.pdf Description: SWITCH SLIDE DIP SPST 0.025A 24V
Packaging: Tube
Contact Finish: Gold
Voltage Rating: 24VDC
Current Rating (Amps): 25mA
Mounting Type: Surface Mount
Pitch: 0.100" (2.54mm), Full
Circuit: SPST
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: Gull Wing
Actuator Type: Slide (Standard)
Height Above Board: 0.167" (4.25mm)
Actuator Level: Flush, Recessed
Washable: No
Contact Material: Copper Alloy
Part Status: Active
Number of Positions: 2
Mindestbestellmenge: 20
DS04-254-2-02BK-SMT DS04-254-2-02BK-SMT Hersteller : Same Sky ds04_254_smt.pdf DIP Switches/SIP Switches DIP Switch, SPST, 2.54 pitch, flat actuator, SMT, 2 position, Black
Mindestbestellmenge: 4
auf Bestellung 282 Stücke:
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
DS04-254-2-02BK-SMT Hersteller : Same Sky ds04-254-smt.pdf Category: Dip-Switches
Description: Switch: DIP-SWITCH; Poles number: 2; OFF-ON; 0.025A/24VDC; Pos: 2
Manufacturer series: DS04-254-SMT
Switches features: flat actuator
Leads: for PCB; Gull Wing
Switching method: OFF-ON
Kind of package: tube
Mounting: SMT
Operating temperature: -40...85°C
Terminal pitch: 2.54mm
Body dimensions: 6.08x6.2x3.66mm
Row pitch: 8.9mm
DC contacts rating @R: 25mA / 24V DC
Max. contact resistance:: 50mΩ