Produkte > CUI DEVICES > DS04-254-2-06BK-SMT
DS04-254-2-06BK-SMT
DS04-254-2-06BK-SMT CUI DEVICES
ds04-254-smt.pdf
Hersteller: CUI DEVICES
6 Pole, Flat Actuator, Flat Bottom, SMT Pin, DIP Switch
auf Bestellung 500 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 100
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DS04-254-2-06BK-SMT CUI DEVICES
Category: Dip-Switches, Description: Switch: DIP-SWITCH; Poles number: 6; OFF-ON; 0.025A/24VDC; Pos: 2, Type of switch: DIP-SWITCH, Poles number: 6, Switching method: OFF-ON, DC contacts rating @R: 25mA / 24V DC, Number of positions: 2, Stable positions number: 2, Mounting: SMT, Operating temperature: -40...85°C, Terminal pitch: 2.54mm, Min. insulation resistance: 0.1GΩ, Max. contact resistance:: 50mΩ, Body dimensions: 16.24x6.2x3.66mm, Switches features: flat actuator, Electrical life: 2000 cycles, Manufacturer series: DS04-254-SMT, Leads: for PCB; Gull Wing, Row pitch: 8.9mm, Contact plating: gold-plated, Kind of package: tube, Contact material: copper alloy, Flammability rating: UL94V-0, Body material: PBT.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DS04-254-2-06BK-SMT DS04-254-2-06BK-SMT Hersteller : Same Sky ds04_254_smt.pdf DIP Switches/SIP Switches DIP Switch, SPST, 2.54 pitch, flat actuator, SMT, 6 position, Black
auf Bestellung 488 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
DS04-254-2-06BK-SMT DS04-254-2-06BK-SMT Hersteller : Same Sky (Formerly CUI Devices) ds04-254-smt.pdf Description: SWITCH SLIDE DIP SPST 0.025A 24V
Packaging: Tube
Contact Finish: Gold
Voltage Rating: 24VDC
Current Rating (Amps): 25mA
Mounting Type: Surface Mount
Pitch: 0.100" (2.54mm), Full
Circuit: SPST
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: Gull Wing
Actuator Type: Slide (Standard)
Height Above Board: 0.167" (4.25mm)
Actuator Level: Flush, Recessed
Washable: No
Contact Material: Copper Alloy
Part Status: Active
Number of Positions: 6
auf Bestellung 1792 Stücke:
Mindestbestellmenge: 10
DS04-254-2-06BK-SMT
Produktcode: 220178
zu Favoriten hinzufügen Lieblingsprodukt
Produkt ist nicht verfügbar
DS04-254-2-06BK-SMT DS04-254-2-06BK-SMT Hersteller : SAME SKY ds04254smt.pdf Switch DIP OFF ON SPST 6 Flat Slide 0.025A 24VDC Gull Wing 2.54mm SMD Tube
Produkt ist nicht verfügbar
DS04-254-2-06BK-SMT Hersteller : Same Sky ds04-254-smt.pdf Category: Dip-Switches
Description: Switch: DIP-SWITCH; Poles number: 6; OFF-ON; 0.025A/24VDC; Pos: 2
Type of switch: DIP-SWITCH
Poles number: 6
Switching method: OFF-ON
DC contacts rating @R: 25mA / 24V DC
Number of positions: 2
Stable positions number: 2
Mounting: SMT
Operating temperature: -40...85°C
Terminal pitch: 2.54mm
Min. insulation resistance: 0.1GΩ
Max. contact resistance:: 50mΩ
Body dimensions: 16.24x6.2x3.66mm
Switches features: flat actuator
Electrical life: 2000 cycles
Manufacturer series: DS04-254-SMT
Leads: for PCB; Gull Wing
Row pitch: 8.9mm