Produkte > SAME SKY > DS04-254-2-10BK-SMT-TR
DS04-254-2-10BK-SMT-TR
DS04-254-2-10BK-SMT-TR SAME SKY
ds05127smt.pdf
Hersteller: SAME SKY
Switch DIP OFF ON SPST 10 Flat Slide 0.025A 24VDC Gull Wing 1.27mm SMD T/R
Produktbewertung abgeben
Technische Details DS04-254-2-10BK-SMT-TR SAME SKY
Category: Dip-Switches, Description: Switch: DIP-SWITCH; Poles number: 10; OFF-ON; 0.025A/24VDC; Pos: 2, Leads: for PCB; Gull Wing, Contact material: copper alloy, Type of switch: DIP-SWITCH, Manufacturer series: DS04-254-SMT, Switches features: flat actuator, Mounting: SMT, Contact plating: gold-plated, Switching method: OFF-ON, Body material: PBT, Kind of package: reel, Flammability rating: UL94V-0, Operating temperature: -40...85°C, Terminal pitch: 2.54mm, Row pitch: 8.9mm, Body dimensions: 26.4x6.2x3.66mm, DC contacts rating @R: 25mA / 24V DC, Max. contact resistance:: 50mΩ, Stable positions number: 2, Number of positions: 2, Poles number: 10, Electrical life: 2000 cycles, Min. insulation resistance: 0.1GΩ.
Weitere Produktangebote DS04-254-2-10BK-SMT-TR
Produkt ist nicht verfügbar
DS04-254-2-10BK-SMT-TR DS04-254-2-10BK-SMT-TR Hersteller : CUI Devices ds04-254-smt-1777718.pdf DIP Switches / SIP Switches DIP Switch, SPST, 2.54 pitch, flat actuator, SMT, Tape and reel, 10 position, Black
DS04-254-2-10BK-SMT-TR DS04-254-2-10BK-SMT-TR Hersteller : Same Sky ds04-254-smt.pdf DIP Switches/SIP Switches DIP Switch, SPST, 2.54 pitch, flat actuator, SMT, Tape and reel, 10 position, Black
DS04-254-2-10BK-SMT-TR Hersteller : Same Sky ds04-254-smt.pdf Category: Dip-Switches
Description: Switch: DIP-SWITCH; Poles number: 10; OFF-ON; 0.025A/24VDC; Pos: 2
Leads: for PCB; Gull Wing
Contact material: copper alloy
Type of switch: DIP-SWITCH
Manufacturer series: DS04-254-SMT
Switches features: flat actuator
Mounting: SMT
Contact plating: gold-plated
Switching method: OFF-ON
Body material: PBT
Kind of package: reel
Flammability rating: UL94V-0
Operating temperature: -40...85°C
Terminal pitch: 2.54mm
Row pitch: 8.9mm
Body dimensions: 26.4x6.2x3.66mm
DC contacts rating @R: 25mA / 24V DC
Max. contact resistance:: 50mΩ