Produkte > CUI DEVICES > DS04-254-2-10BK-SMT
DS04-254-2-10BK-SMT
DS04-254-2-10BK-SMT CUI Devices
ds04-254-smt.pdf
Hersteller: CUI Devices
Description: SWITCH SLIDE DIP SPST 0.025A 24V
Packaging: Tube
Contact Finish: Gold
Voltage Rating: 24VDC
Current Rating (Amps): 25mA
Mounting Type: Surface Mount
Pitch: 0.100" (2.54mm), Full
Circuit: SPST
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: Gull Wing
Actuator Type: Slide (Standard)
Height Above Board: 0.167" (4.25mm)
Actuator Level: Flush, Recessed
Washable: No
Contact Material: Copper Alloy
Part Status: Active
Number of Positions: 10
auf Bestellung 643 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 12
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DS04-254-2-10BK-SMT CUI Devices
Category: Dip-Switches, Description: Switch: DIP-SWITCH; Poles number: 10; OFF-ON; 0.025A/24VDC; Pos: 2, Leads: for PCB; Gull Wing, Contact material: copper alloy, Type of switch: DIP-SWITCH, Manufacturer series: DS04-254-SMT, Switches features: flat actuator, Mounting: SMT, Contact plating: gold-plated, Switching method: OFF-ON, Body material: PBT, Kind of package: tube, Flammability rating: UL94V-0, Operating temperature: -40...85°C, Terminal pitch: 2.54mm, Row pitch: 8.9mm, Body dimensions: 26.4x6.2x3.66mm, DC contacts rating @R: 25mA / 24V DC, Max. contact resistance:: 50mΩ, Stable positions number: 2, Number of positions: 2, Poles number: 10, Electrical life: 2000 cycles, Min. insulation resistance: 0.1GΩ.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DS04-254-2-10BK-SMT DS04-254-2-10BK-SMT Hersteller : CUI Devices ds04_254_smt-1777718.pdf DIP Switches/SIP Switches DIP Switch, SPST, 2.54 pitch, flat actuator, SMT, 10 position, Black
auf Bestellung 93 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
DS04-254-2-10BK-SMT DS04-254-2-10BK-SMT Hersteller : Same Sky ds04_254_smt.pdf DIP Switches/SIP Switches DIP Switch, SPST, 2.54 pitch, flat actuator, SMT, 10 position, Black
auf Bestellung 18 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
DS04-254-2-10BK-SMT DS04-254-2-10BK-SMT Hersteller : SAME SKY ds04254smt.pdf Switch DIP OFF ON SPST 10 Flat Slide 0.025A 24VDC Gull Wing 2.54mm SMD Tube
Produkt ist nicht verfügbar
DS04-254-2-10BK-SMT Hersteller : Same Sky ds04-254-smt.pdf Category: Dip-Switches
Description: Switch: DIP-SWITCH; Poles number: 10; OFF-ON; 0.025A/24VDC; Pos: 2
Leads: for PCB; Gull Wing
Contact material: copper alloy
Type of switch: DIP-SWITCH
Manufacturer series: DS04-254-SMT
Switches features: flat actuator
Mounting: SMT
Contact plating: gold-plated
Switching method: OFF-ON
Body material: PBT
Kind of package: tube
Flammability rating: UL94V-0
Operating temperature: -40...85°C
Terminal pitch: 2.54mm
Row pitch: 8.9mm
Body dimensions: 26.4x6.2x3.66mm
DC contacts rating @R: 25mA / 24V DC
Max. contact resistance:: 50mΩ