Produkte > SAME SKY > DS04-254-2L-02BK
DS04-254-2L-02BK
DS04-254-2L-02BK SAME SKY
ds04254.pdf
Hersteller: SAME SKY
Switch DIP OFF ON SPST 2 Flat Slide 0.025A 24VDC PC Pins 2.54mm Thru-Hole Tube
auf Bestellung 10010 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1610
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DS04-254-2L-02BK SAME SKY
Category: Dip-Switches, Description: Switch: DIP-SWITCH; Poles number: 2; OFF-ON; 0.025A/24VDC; Pos: 2, Manufacturer series: DS04-254, Switches features: flat actuator, Leads: for PCB; long pins, Switching method: OFF-ON, Kind of package: tube, Mounting: THT, Operating temperature: -40...85°C, Terminal pitch: 2.54mm, Body dimensions: 6.08x6.2x3.66mm, Row pitch: 7.62mm, DC contacts rating @R: 25mA / 24V DC, Max. contact resistance:: 50mΩ, Poles number: 2, Stable positions number: 2, Number of positions: 2, Electrical life: 2000 cycles, Min. insulation resistance: 0.1GΩ, Type of switch: DIP-SWITCH.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DS04-254-2L-02BK DS04-254-2L-02BK Hersteller : SAME SKY ds04254.pdf Switch DIP OFF ON SPST 2 Flat Slide 0.025A 24VDC PC Pins 2.54mm Thru-Hole Tube
auf Bestellung 9660 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1610
Mindestbestellmenge: 414
Mindestbestellmenge: 414
DS04-254-2L-02BK DS04-254-2L-02BK Hersteller : CUI DEVICES ds04-254.pdf 2 Pole, Flat Actuator, Flat Bottom, Long Pin, DIP Switch
Mindestbestellmenge: 290
Mindestbestellmenge: 173
DS04-254-2L-02BK DS04-254-2L-02BK Hersteller : Same Sky ds04_254.pdf DIP Switches/SIP Switches DIP Switch, SPST, 2.54 pitch, flat actuator, long pin, 2 position, Black
Mindestbestellmenge: 4
Packaging: Tube
Contact Finish: Gold
Voltage Rating: 24VDC
Current Rating (Amps): 25mA
Mounting Type: Through Hole
Pitch: 0.100" (2.54mm), Full
Circuit: SPST
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Actuator Type: Slide (Standard)
Height Above Board: 0.144" (3.66mm)
Part Status: Active
Number of Positions: 2
auf Bestellung 416 Stücke:
Mindestbestellmenge: 18
Produkt ist nicht verfügbar
DS04-254-2L-02BK Hersteller : Same Sky ds04-254.pdf Category: Dip-Switches
Description: Switch: DIP-SWITCH; Poles number: 2; OFF-ON; 0.025A/24VDC; Pos: 2
Manufacturer series: DS04-254
Switches features: flat actuator
Leads: for PCB; long pins
Mounting: THT
Operating temperature: -40...85°C
Terminal pitch: 2.54mm
Body dimensions: 6.08x6.2x3.66mm
Row pitch: 7.62mm
DC contacts rating @R: 25mA / 24V DC
Max. contact resistance:: 50mΩ