Produkte > CUI DEVICES > DS04-254-2L-04BK
DS04-254-2L-04BK
DS04-254-2L-04BK CUI DEVICES
ds04-254.pdf
Hersteller: CUI DEVICES
4 Pole, Flat Actuator, Flat Bottom, Long Pin, DIP Switch
auf Bestellung 460 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 355
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DS04-254-2L-04BK CUI DEVICES
Category: Dip-Switches, Description: Switch: DIP-SWITCH; Poles number: 4; OFF-ON; 0.025A/24VDC; Pos: 2, Manufacturer series: DS04-254, Switches features: flat actuator, Leads: for soldering; long pins, Contact plating: gold-plated, Switching method: OFF-ON, Body material: PBT, Kind of package: tube, Mounting: THT, Flammability rating: UL94V-0, Operating temperature: -40...85°C, Terminal pitch: 2.54mm, Body dimensions: 11.16x6.2x3.2mm, Row pitch: 7.62mm, DC contacts rating @R: 25mA / 24V DC, Max. contact resistance:: 50mΩ, Poles number: 4, Stable positions number: 2, Number of positions: 2, Electrical life: 2000 cycles, Min. insulation resistance: 0.1GΩ, Contact material: copper alloy, Type of switch: DIP-SWITCH.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DS04-254-2L-04BK DS04-254-2L-04BK Hersteller : Same Sky ds04_254.pdf DIP Switches/SIP Switches DIP Switch, SPST, 2.54 pitch, flat actuator, long pin, 4 position, Black
auf Bestellung 609 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
DS04-254-2L-04BK DS04-254-2L-04BK Hersteller : CUI DEVICES ds04-254.pdf 4 Pole, Flat Actuator, Flat Bottom, Long Pin, DIP Switch
auf Bestellung 1200 Stücke:
Mindestbestellmenge: 157
auf Bestellung 1200 Stücke:
Mindestbestellmenge: 143
DS04-254-2L-04BK DS04-254-2L-04BK Hersteller : CUI Devices ds04_254-1777904.pdf DIP Switches/SIP Switches DIP Switch, SPST, 2.54 pitch, flat actuator, long pin, 4 position, Black
Mindestbestellmenge: 3
DS04-254-2L-04BK DS04-254-2L-04BK Hersteller : CUI Devices ds04-254.pdf Description: SWITCH SLIDE DIP SPST 0.025A 24V
Packaging: Tube
Contact Finish: Gold
Voltage Rating: 24VDC
Current Rating (Amps): 25mA
Mounting Type: Through Hole
Pitch: 0.100" (2.54mm), Full
Circuit: SPST
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Actuator Type: Slide (Standard)
Height Above Board: 0.144" (3.66mm)
Actuator Level: Flush, Recessed
Washable: No
Contact Material: Copper Alloy
Part Status: Active
Number of Positions: 4
Mindestbestellmenge: 16
DS04-254-2L-04BK DS04-254-2L-04BK Hersteller : SAME SKY ds04254.pdf Switch DIP OFF ON SPST 4 Flat Slide 0.025A 24VDC PC Pins 2.54mm Thru-Hole Tube
auf Bestellung 10 Stücke:
DS04-254-2L-04BK Hersteller : Same Sky ds04-254.pdf Category: Dip-Switches
Description: Switch: DIP-SWITCH; Poles number: 4; OFF-ON; 0.025A/24VDC; Pos: 2
Manufacturer series: DS04-254
Switches features: flat actuator
Leads: for soldering; long pins
Contact plating: gold-plated
Switching method: OFF-ON
Body material: PBT
Kind of package: tube
Mounting: THT
Flammability rating: UL94V-0
Operating temperature: -40...85°C
Terminal pitch: 2.54mm
Body dimensions: 11.16x6.2x3.2mm
Row pitch: 7.62mm
DC contacts rating @R: 25mA / 24V DC
Max. contact resistance:: 50mΩ