Produkte > SAME SKY > DS04-254-2S-01BK
DS04-254-2S-01BK
DS04-254-2S-01BK SAME SKY
ds04254.pdf
Hersteller: SAME SKY
Switch DIP OFF ON SPST 1 Flat Slide 0.025A 24VDC PC Pins 2.54mm Thru-Hole Tube
Produktbewertung abgeben
Technische Details DS04-254-2S-01BK SAME SKY
Category: Dip-Switches, Description: Switch: DIP-SWITCH; Poles number: 1; OFF-ON; 0.025A/24VDC; Pos: 2, Manufacturer series: DS04-254, Switches features: flat actuator, Leads: for soldering; short pin, Contact plating: gold-plated, Switching method: OFF-ON, Body material: PBT, Kind of package: tube, Mounting: THT, Flammability rating: UL94V-0, Operating temperature: -40...85°C, Terminal pitch: 2.54mm, Body dimensions: 3.54x6.2x3.2mm, Row pitch: 7.62mm, DC contacts rating @R: 25mA / 24V DC, Max. contact resistance:: 50mΩ, Poles number: 1, Stable positions number: 2, Number of positions: 2, Electrical life: 2000 cycles, Min. insulation resistance: 0.1GΩ, Contact material: copper alloy, Type of switch: DIP-SWITCH.
Weitere Produktangebote DS04-254-2S-01BK
Produkt ist nicht verfügbar
DS04-254-2S-01BK DS04-254-2S-01BK Hersteller : CUI Devices ds04-254-1777904.pdf DIP Switches / SIP Switches DIP Switch, SPST, 2.54 pitch, flat actuator, short pin, 1 position, Black
DS04-254-2S-01BK Hersteller : Same Sky ds04-254.pdf Category: Dip-Switches
Description: Switch: DIP-SWITCH; Poles number: 1; OFF-ON; 0.025A/24VDC; Pos: 2
Manufacturer series: DS04-254
Switches features: flat actuator
Leads: for soldering; short pin
Flammability rating: UL94V-0
Operating temperature: -40...85°C
Terminal pitch: 2.54mm
Body dimensions: 3.54x6.2x3.2mm
Row pitch: 7.62mm
DC contacts rating @R: 25mA / 24V DC
Max. contact resistance:: 50mΩ