Produkte > CUI DEVICES > DS05-127-2-04BK-SMT-TR
DS05-127-2-04BK-SMT-TR
DS05-127-2-04BK-SMT-TR CUI DEVICES
ds05-127-smt.pdf
Hersteller: CUI DEVICES
4 Pole, Flat Actuator, Flat Bottom, SMT Pin, DIP Switch
auf Bestellung 1750 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 250
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DS05-127-2-04BK-SMT-TR CUI DEVICES
Category: Dip-Switches, Description: Switch: DIP-SWITCH; Poles number: 4; OFF-ON; 0.025A/24VDC; Pos: 2, Body dimensions: 6.65x5.4x2.4mm, Row pitch: 7.62mm, DC contacts rating @R: 25mA / 24V DC, Max. contact resistance:: 50mΩ, Stable positions number: 2, Number of positions: 2, Poles number: 4, Electrical life: 2000 cycles, Min. insulation resistance: 0.1GΩ, Type of switch: DIP-SWITCH, Manufacturer series: DS05-127-SMT, Switches features: flat actuator, Leads: for PCB; Gull Wing, Switching method: OFF-ON, Kind of package: reel, Mounting: SMT, Operating temperature: -40...85°C, Terminal pitch: 1.27mm.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DS05-127-2-04BK-SMT-TR DS05-127-2-04BK-SMT-TR Hersteller : Same Sky (Formerly CUI Devices) ds05-127-smt.pdf Description: SWITCH SLIDE DIP SPST 0.025A 24V
Packaging: Cut Tape (CT)
Contact Finish: Gold
Voltage Rating: 24VDC
Current Rating (Amps): 25mA
Mounting Type: Surface Mount
Pitch: 0.050" (1.27mm), Half
Circuit: SPST
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: Gull Wing
Actuator Type: Slide (Standard)
Height Above Board: 0.094" (2.40mm)
Actuator Level: Flush, Recessed
Washable: No
Contact Material: Copper Alloy
Part Status: Active
Number of Positions: 4
auf Bestellung 749 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7
DS05-127-2-04BK-SMT-TR DS05-127-2-04BK-SMT-TR Hersteller : Same Sky ds05_127_smt.pdf DIP Switches/SIP Switches DIP Switch, SPST, 1.27 pitch, flat actuator, SMT, Tape and reel, 4 position, Black
auf Bestellung 1904 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
DS05-127-2-04BK-SMT-TR DS05-127-2-04BK-SMT-TR Hersteller : SAME SKY ds05127smt.pdf Switch DIP OFF ON SPST 4 Flat Slide 0.025A 24VDC Gull Wing 1.27mm SMD T/R
auf Bestellung 810 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tape & Reel (TR)
Contact Finish: Gold
Voltage Rating: 24VDC
Current Rating (Amps): 25mA
Mounting Type: Surface Mount
Pitch: 0.050" (1.27mm), Half
Circuit: SPST
Termination Style: Gull Wing
Washable: No
Contact Material: Copper Alloy
Part Status: Active
Number of Positions: 4
Produkt ist nicht verfügbar
DS05-127-2-04BK-SMT-TR Hersteller : Same Sky ds05-127-smt.pdf Category: Dip-Switches
Description: Switch: DIP-SWITCH; Poles number: 4; OFF-ON; 0.025A/24VDC; Pos: 2
Body dimensions: 6.65x5.4x2.4mm
Row pitch: 7.62mm
DC contacts rating @R: 25mA / 24V DC
Max. contact resistance:: 50mΩ
Stable positions number: 2
Number of positions: 2
Poles number: 4
Electrical life: 2000 cycles
Min. insulation resistance: 0.1GΩ
Type of switch: DIP-SWITCH
Manufacturer series: DS05-127-SMT
Switches features: flat actuator
Leads: for PCB; Gull Wing
Switching method: OFF-ON
Kind of package: reel
Mounting: SMT
Operating temperature: -40...85°C
Terminal pitch: 1.27mm