DS1088LU-10+
DS1088LU-10+ Analog Devices / Maxim Integrated
DS1088_DS1088L.pdf
Hersteller: Analog Devices / Maxim Integrated
Clock Generators & Support Products Low-Cost Fixed-Frequency EconOscillator
auf Bestellung 293 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details DS1088LU-10+ Analog Devices / Maxim Integrated
Description: IC CLOCK GENERATOR 8UMAX, Packaging: Tube, Package / Case: 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width), Mounting Type: Surface Mount, Output: Clock, Frequency - Max: 10MHz, Type: Clock Generator, Input: Clock, Operating Temperature: -20°C ~ 85°C, Voltage - Supply: 2.7V ~ 3.6V, Ratio - Input:Output: 1:1, Differential - Input:Output: No/No, Supplier Device Package: 8-uMAX/uSOP, PLL: No, Divider/Multiplier: Yes/No, Part Status: Active, Number of Circuits: 1, DigiKey Programmable: Not Verified.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Tube
Package / Case: 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Mounting Type: Surface Mount
Output: Clock
Frequency - Max: 10MHz
Type: Clock Generator
Input: Clock
Operating Temperature: -20°C ~ 85°C
Voltage - Supply: 2.7V ~ 3.6V
Ratio - Input:Output: 1:1
Differential - Input:Output: No/No
Supplier Device Package: 8-uMAX/uSOP
PLL: No
Divider/Multiplier: Yes/No
Part Status: Active
Number of Circuits: 1
DigiKey Programmable: Not Verified
auf Bestellung 13453 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
DS1088LU-10+ DS1088LU-10+ Hersteller : Analog Devices, Inc. 1261564511653679ds1088-ds1088l.pdf Silicon Oscillator 10MHz- 0.3124MHz to 133.3MHz Squarewave 8-Pin uMAX Tube