Produkte > ANALOG DEVICES, INC. > DS1845E-010+T&R
DS1845E-010+T&R
DS1845E-010+T&R Analog Devices, Inc.
ds1845.pdf
Hersteller: Analog Devices, Inc.
Digital Potentiometer 10kOhm 100/256POS Non-Volatile Linear 14-Pin TSSOP T/R
auf Bestellung 1000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DS1845E-010+T&R Analog Devices, Inc.
Description: IC DGTL POT 10KOHM 14TSSOP, Packaging: Tape & Reel (TR), Resistance (Ohms): 10k, Tolerance: ±20%, Features: Selectable Address, Package / Case: 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width), Mounting Type: Surface Mount, Memory Type: Non-Volatile, Interface: I2C, Configuration: Potentiometer, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Number of Taps: 100, 256, Voltage - Supply: 2.7V ~ 5.5V, Taper: Linear, Supplier Device Package: 14-TSSOP, Resistance - Wiper (Ohms) (Typ): 500, Temperature Coefficient (Typ): 750ppm/°C, Number of Circuits: 2, DigiKey Programmable: Not Verified.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DS1845E-010+T&R DS1845E-010+T&R Hersteller : Analog Devices, Inc. ds1845.pdf Digital Potentiometer 10kOhm 100/256POS Non-Volatile Linear 14-Pin TSSOP T/R
auf Bestellung 1000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1000
Packaging: Tape & Reel (TR)
Resistance (Ohms): 10k
Tolerance: ±20%
Features: Selectable Address
Package / Case: 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Mounting Type: Surface Mount
Memory Type: Non-Volatile
Interface: I2C
Configuration: Potentiometer
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Number of Taps: 100, 256
Voltage - Supply: 2.7V ~ 5.5V
Taper: Linear
Supplier Device Package: 14-TSSOP
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ): 500
Temperature Coefficient (Typ): 750ppm/°C
Number of Circuits: 2
DigiKey Programmable: Not Verified
Packaging: Cut Tape (CT)
Resistance (Ohms): 10k
Tolerance: ±20%
Features: Selectable Address
Mounting Type: Surface Mount
Memory Type: Non-Volatile
Interface: I2C
Configuration: Potentiometer
Number of Taps: 100, 256
Voltage - Supply: 2.7V ~ 5.5V
Taper: Linear