DS1856E-050
DS1856E-050 Analog Devices Inc./Maxim Integrated
MAXMS19311-1.pdf?t.download=true&u=5oefqw
Hersteller: Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Description: DUAL TEMP-CONTROLLED RESISTOR
Resistance (Ohms): 50k
Features: Temperature Sensor
Packaging: Bulk
Package / Case: 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Mounting Type: Surface Mount
Memory Type: Non-Volatile
Interface: I2C
Configuration: Rheostat
Operating Temperature: -40°C ~ 95°C
Number of Taps: 256
Voltage - Supply: 2.85V ~ 5.5V
Taper: Linear
Supplier Device Package: 16-TSSOP
Temperature Coefficient (Typ): 50ppm/°C
Part Status: Active
Number of Circuits: 2
auf Bestellung 99 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 99
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DS1856E-050 Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Description: IC DGT POT 50KOHM 256TAP 16TSSOP, Resistance (Ohms): 50k, Tolerance: ±20%, Features: Temperature Sensor, Packaging: Tube, Package / Case: 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width), Mounting Type: Surface Mount, Memory Type: Non-Volatile, Interface: I²C, Configuration: Rheostat, Operating Temperature: -40°C ~ 95°C, Number of Taps: 256, Voltage - Supply: 2.85V ~ 5.5V, Taper: Linear, Supplier Device Package: 16-TSSOP, Temperature Coefficient (Typ): 50ppm/°C, Part Status: Active, Number of Circuits: 2, DigiKey Programmable: Not Verified.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Resistance (Ohms): 50k
Tolerance: ±20%
Features: Temperature Sensor
Packaging: Tube
Mounting Type: Surface Mount
Memory Type: Non-Volatile
Interface: I²C
Configuration: Rheostat
Number of Taps: 256
Voltage - Supply: 2.85V ~ 5.5V
Taper: Linear