DS1E-ML2-DC12V
DS1E-ML2-DC12V Panasonic Electric Works
DS%20SERIES.pdf
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 2A 12V
Packaging: Box
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 30 mA
Coil Type: Latching, Dual Coil
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Material: Silver (Ag), Gold (Au)
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 2 A
Switching Voltage: 250VAC, 220VDC - Max
Must Operate Voltage: 8.4 VDC
Operate Time: 10 ms
Release Time: 5 ms
Part Status: Active
Approval Agency: CSA, UR
Load - Max Switching: 500VA, 440W
auf Bestellung 450 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DS1E-ML2-DC12V Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 2A 12V, Packaging: Box, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Termination Style: PC Pin, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 30 mA, Coil Type: Latching, Dual Coil, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver (Ag), Gold (Au), Contact Form: SPDT (1 Form C), Contact Rating (Current): 2 A, Switching Voltage: 250VAC, 220VDC - Max, Must Operate Voltage: 8.4 VDC, Operate Time: 10 ms, Release Time: 5 ms, Part Status: Active, Approval Agency: CSA, UR, Load - Max Switching: 500VA, 440W.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DS1E-ML2-DC12V DS1E-ML2-DC12V Hersteller : Panasonic Industrial Devices Pansonic_12-15-2025_DS_Relays.pdf Low Signal Relays - PCB 2A 12VDC SPDT 2 COIL LATCHING PCB
auf Bestellung 715 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
DS1E-ML2-DC12V DS1E-ML2-DC12V Hersteller : Panasonic 4516fileversion.pdf Signal Relay 12VDC 2A SPDT( (15mm 9.9mm 9.9mm)) THT
auf Bestellung 9 Stücke:
auf Bestellung 9 Stücke:
DS1E-ML2-DC12V Hersteller : NAIS DS%20SERIES.pdf 07+
auf Bestellung 20000 Stücke:
Produkt ist nicht verfügbar