Produkte > PANASONIC > DS1E-S-DC24V
DS1E-S-DC24V
DS1E-S-DC24V Panasonic
4516fileversion.pdf
Hersteller: Panasonic
Signal Relay 24VDC 3A SPDT( (15mm 9.9mm 9.9mm)) THT
auf Bestellung 73 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 25
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DS1E-S-DC24V Panasonic
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 2A 24V, Packaging: Box, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 24VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Termination Style: PC Pin, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 8.3 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver (Ag), Gold (Au), Contact Form: SPDT (1 Form C), Contact Rating (Current): 2 A, Switching Voltage: 250VAC, 220VDC - Max, Must Release Voltage: 2.4 VDC, Must Operate Voltage: 19.2 VDC, Operate Time: 10 ms, Release Time: 5 ms, Part Status: Active, Approval Agency: CSA, UR, Load - Max Switching: 500VA, 440W.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DS1E-S-DC24V DS1E-S-DC24V Hersteller : Panasonic 4516fileversion.pdf Signal Relay 24VDC 3A SPDT( (15mm 9.9mm 9.9mm)) THT
auf Bestellung 52 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 21
auf Bestellung 1400 Stücke:
Mindestbestellmenge: 25
DS1E-S-DC24V DS1E-S-DC24V Hersteller : Panasonic Electric Works DS%20SERIES.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 2A 24V
Packaging: Box
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 8.3 mA
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 2 A
Switching Voltage: 250VAC, 220VDC - Max
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 19.2 VDC
Operate Time: 10 ms
Release Time: 5 ms
Part Status: Active
Approval Agency: CSA, UR
Load - Max Switching: 500VA, 440W
auf Bestellung 3553 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
DS1E-S-DC24V DS1E-S-DC24V Hersteller : Panasonic Industrial Devices Pansonic_12-15-2025_DS_Relays.pdf Low Signal Relays - PCB 2A 24VDC SPDT NON-LATCHING
auf Bestellung 776 Stücke:
DS1E-S-DC24V DS1E-S-DC24V Hersteller : PANASONIC mech_eng_ds.pdf?f_cd=302232 Description: PANASONIC - DS1E-S-DC24V - Signalrelais, 24 VDC, SPDT, 2 A, DS Series, Durchsteckmontage, Monostabil
tariffCode: 85364190
rohsCompliant: YES
Relaisanschlüsse: Lötanschlüsse
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Spulentyp: Monostabil
Kontaktmaterial: Silber
isCanonical: Y
Kontaktstrom: 2A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 2.88kohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: 30V
Relaismontage: Durchsteckmontage
Produktpalette: DS Series
productTraceability: No
Spulenspannung: 24VDC