Produkte > PANASONIC > DS1E-S-DC48V
DS1E-S-DC48V
DS1E-S-DC48V Panasonic
4516fileversion.pdf
Hersteller: Panasonic
Signal Relay 48VDC 3A SPDT( (15mm 9.9mm 9.9mm)) THT
auf Bestellung 263 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 26
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DS1E-S-DC48V Panasonic
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 2A 48V, Packaging: Box, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 48VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Termination Style: PC Pin, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 4.2 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver (Ag), Gold (Au), Contact Form: SPDT (1 Form C), Contact Rating (Current): 2 A, Switching Voltage: 250VAC, 220VDC - Max, Must Release Voltage: 4.8 VDC, Must Operate Voltage: 38.4 VDC, Operate Time: 10 ms, Release Time: 5 ms, Approval Agency: CSA, UR, Load - Max Switching: 500VA, 440W.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DS1E-S-DC48V DS1E-S-DC48V Hersteller : Panasonic 4516fileversion.pdf Signal Relay 48VDC 3A SPDT( (15mm 9.9mm 9.9mm)) THT
auf Bestellung 53 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 24
auf Bestellung 53 Stücke:
Mindestbestellmenge: 24
auf Bestellung 400 Stücke:
Mindestbestellmenge: 50
DS1E-S-DC48V DS1E-S-DC48V Hersteller : Panasonic Industrial Devices Panasonic_03172022_DS-2934340.pdf Low Signal Relays - PCB 2A 48VDC SPDT NON-LATCHING
auf Bestellung 22 Stücke:
DS1E-S-DC48V DS1E-S-DC48V Hersteller : Panasonic Electric Works Small%20Signal%20Relay%20Techincal%20Info.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 2A 48V
Packaging: Box
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 48VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 4.2 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Material: Silver (Ag), Gold (Au)
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 2 A
Switching Voltage: 250VAC, 220VDC - Max
Must Release Voltage: 4.8 VDC
Must Operate Voltage: 38.4 VDC
Operate Time: 10 ms
Release Time: 5 ms
Approval Agency: CSA, UR
Load - Max Switching: 500VA, 440W
auf Bestellung 74 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
auf Bestellung 50 Stücke:
Mindestbestellmenge: 10
DS1E-S-DC48V Hersteller : NAIS Small%20Signal%20Relay%20Techincal%20Info.pdf 07+
auf Bestellung 20000 Stücke: