Produkte > NAIS > DS1E-SL-DC48V
DS1E-SL-DC48V NAIS
Small%20Signal%20Relay%20Techincal%20Info.pdf
Hersteller: NAIS
07+
auf Bestellung 20000 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DS1E-SL-DC48V NAIS
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 2A 48V, Packaging: Box, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 48VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Termination Style: PC Pin, Approval Agency: CSA, UR, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 1.9 mA, Coil Type: Latching, Single Coil, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver (Ag), Gold (Au), Contact Form: SPDT (1 Form C), Contact Rating (Current): 2 A, Switching Voltage: 250VAC, 220VDC - Max, Must Operate Voltage: 38.4 VDC, Operate Time: 10 ms, Release Time: 5 ms, Load - Max Switching: 500VA, 440W.
Weitere Produktangebote DS1E-SL-DC48V
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DS1E-SL-DC48V DS1E-SL-DC48V Hersteller : Panasonic Electric Works Small%20Signal%20Relay%20Techincal%20Info.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 2A 48V
Packaging: Box
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 48VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Termination Style: PC Pin
Approval Agency: CSA, UR
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 1.9 mA
Coil Type: Latching, Single Coil
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Material: Silver (Ag), Gold (Au)
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 2 A
Switching Voltage: 250VAC, 220VDC - Max
Must Operate Voltage: 38.4 VDC
Operate Time: 10 ms
Release Time: 5 ms
Load - Max Switching: 500VA, 440W
Produkt ist nicht verfügbar
DS1E-SL-DC48V DS1E-SL-DC48V Hersteller : Panasonic Industrial Devices mech_eng_ds-1299285.pdf Low Signal Relays - PCB 1 Form C, 48VDC 1 Form C 200mW Type1