DS1E-SL2-DC24V
DS1E-SL2-DC24V Panasonic Industrial Devices
Pansonic_12-15-2025_DS_Relays.pdf
Hersteller: Panasonic Industrial Devices
Low Signal Relays - PCB 1 Form C, 24VDC 1 Form C 200mW Typ2
auf Bestellung 1 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DS1E-SL2-DC24V Panasonic Industrial Devices
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 2A 24V, Packaging: Box, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 24VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Termination Style: PC Pin, Approval Agency: CSA, UR, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 7.5 mA, Coil Type: Latching, Dual Coil, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver (Ag), Gold (Au), Contact Form: SPDT (1 Form C), Contact Rating (Current): 2 A, Switching Voltage: 250VAC, 220VDC - Max, Must Operate Voltage: 19.2 VDC, Operate Time: 10 ms, Release Time: 5 ms, Load - Max Switching: 500VA, 440W.
Weitere Produktangebote DS1E-SL2-DC24V
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DS1E-SL2-DC24V DS1E-SL2-DC24V Hersteller : Panasonic mechengds.pdf Signal Relay 24VDC 3A SPDT( (15mm 9.9mm 9.9mm)) THT
Produkt ist nicht verfügbar
DS1E-SL2-DC24V DS1E-SL2-DC24V Hersteller : Panasonic Electric Works DS1E-S-DC9V.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 2A 24V
Packaging: Box
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Termination Style: PC Pin
Approval Agency: CSA, UR
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 7.5 mA
Coil Type: Latching, Dual Coil
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Material: Silver (Ag), Gold (Au)
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 2 A
Switching Voltage: 250VAC, 220VDC - Max
Must Operate Voltage: 19.2 VDC
Operate Time: 10 ms
Release Time: 5 ms
Load - Max Switching: 500VA, 440W