Produkte > PANASONIC > DS2E-ML2-DC1.5V
DS2E-ML2-DC1.5V
DS2E-ML2-DC1.5V Panasonic
mech_eng_ds.pdf
Hersteller: Panasonic
Signal Relay 1.5VDC 2A DPDT(20x9.9x9.9)mm THT
auf Bestellung 8 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DS2E-ML2-DC1.5V Panasonic
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 1.5V, Packaging: Tube, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 1.5VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Termination Style: PC Pin, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 240 mA, Coil Type: Latching, Dual Coil, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver (Ag), Gold (Au), Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 2 A, Switching Voltage: 250VAC, 220VDC - Max, Must Operate Voltage: 1.05 VDC, Operate Time: 10 ms, Release Time: 5 ms, Part Status: Obsolete, Approval Agency: CSA, UR, Load - Max Switching: 500VA, 440W.
Weitere Produktangebote DS2E-ML2-DC1.5V
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DS2E-ML2-DC1.5V Hersteller : NAIS DS_Series_Rev_Jan_2014.pdf 07+
auf Bestellung 20000 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
DS2E-ML2-DC1.5V DS2E-ML2-DC1.5V Hersteller : Panasonic Electric Works DS_Series_Rev_Jan_2014.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 1.5V
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 1.5VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 240 mA
Coil Type: Latching, Dual Coil
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 2 A
Switching Voltage: 250VAC, 220VDC - Max
Must Operate Voltage: 1.05 VDC
Approval Agency: CSA, UR
Load - Max Switching: 500VA, 440W