Produkte > Relais > DS2Y-S-DC12V
DS2Y-S-DC12V
DS2Y-S-DC12V
mech_eng_ds2y.pdf
Produktcode: 81266
zu Favoriten hinzufügen Lieblingsprodukt
Hersteller:
Relais
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Weitere Produktangebote DS2Y-S-DC12V
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DS2Y-S-DC12V Hersteller : Panasonic mech_eng_ds2y.pdf (PCB8, 2FormC, 2A, -40...+70C) Група товару: Реле електромеханічні та геркони Од. вим: шт
Produkt ist nicht verfügbar
DS2Y-S-DC12V DS2Y-S-DC12V Hersteller : Panasonic Electric Works mech_eng_ds2y.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 12V
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 16.7 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver (Ag), Gold (Au)
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 2 A
Switching Voltage: 250VAC, 220VDC - Max
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 8.4 VDC
Operate Time: 4 ms
Release Time: 3 ms
Part Status: Obsolete
Approval Agency: CSA, UR
Load - Max Switching: 500VA, 440W