Produkte > PANASONIC > DS2Y-S-DC48V
DS2Y-S-DC48V
DS2Y-S-DC48V Panasonic
4522_fileversion.pdf
Hersteller: Panasonic
Signal Relay 48VDC 2A DPDT( (20mm 9.9mm 9.9mm)) THT
auf Bestellung 5 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DS2Y-S-DC48V Panasonic
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 48V, Packaging: Tube, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 48VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Termination Style: PC Pin, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 6.3 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver (Ag), Gold (Au), Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 2 A, Switching Voltage: 250VAC, 220VDC - Max, Must Release Voltage: 4.8 VDC, Must Operate Voltage: 33.6 VDC, Operate Time: 4 ms, Release Time: 3 ms, Approval Agency: CSA, UR, Load - Max Switching: 500VA, 440W.
Weitere Produktangebote DS2Y-S-DC48V
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DS2Y-S-DC48V DS2Y-S-DC48V Hersteller : Panasonic 4522_fileversion.pdf Signal Relay 48VDC 2A DPDT( (20mm 9.9mm 9.9mm)) THT
auf Bestellung 5 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
DS2Y-S-DC48V Hersteller : NAIS mech_eng_ds2y.pdf 07+
auf Bestellung 20000 Stücke:
DS2Y-S-DC48V DS2Y-S-DC48V Hersteller : Panasonic Electric Works mech_eng_ds2y.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 48V
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 48VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 6.3 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver (Ag), Gold (Au)
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 2 A
Switching Voltage: 250VAC, 220VDC - Max
Must Release Voltage: 4.8 VDC
Must Operate Voltage: 33.6 VDC
Operate Time: 4 ms
Release Time: 3 ms
Approval Agency: CSA, UR
Load - Max Switching: 500VA, 440W
Produkt ist nicht verfügbar
DS2Y-S-DC48V DS2Y-S-DC48V Hersteller : Panasonic Industrial Devices Panasonic_03172022_DS-2934340.pdf Low Signal Relays - PCB 2A 48VDC DPDT SEALED PCB