DS5001FP-16N+
DS5001FP-16N+ Analog Devices Inc./Maxim Integrated
ds5001fp.pdf
Hersteller: Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Description: IC MCU 8BIT EXTRNL NVSRAM 80QFP
Packaging: Tray
Package / Case: 80-BQFP
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 16MHz
Program Memory Size: External
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Core Size: 8-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 4.5V ~ 5.5V
Connectivity: EBI/EMI, SIO, UART/USART
Peripherals: Power-Fail Reset, WDT
Supplier Device Package: 80-MQFP (14x20)
Part Status: Active
Number of I/O: 32
DigiKey Programmable: Not Verified
auf Bestellung 39991 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DS5001FP-16N+ Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Description: IC MCU 8BIT EXTRNL NVSRAM 80QFP, Packaging: Tray, Package / Case: 80-BQFP, Mounting Type: Surface Mount, Speed: 16MHz, Program Memory Size: External, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Oscillator Type: External, Program Memory Type: NVSRAM, Core Processor: 8051, Core Size: 8-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 4.5V ~ 5.5V, Connectivity: EBI/EMI, SIO, UART/USART, Peripherals: Power-Fail Reset, WDT, Supplier Device Package: 80-MQFP (14x20), Part Status: Active, Number of I/O: 32, DigiKey Programmable: Not Verified.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 11 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
DS5001FP-16N+ DS5001FP-16N+ Hersteller : Analog Devices, Inc. ds5001fp.pdf MCU 8-bit 8051 CISC 5V 80-Pin MQFP Tray
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tray
Package / Case: 80-BQFP
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 16MHz
Program Memory Size: External
Core Size: 8-Bit