Produkte > MICROCHIP TECHNOLOGY > DSC1001DI2-100.0000
DSC1001DI2-100.0000
DSC1001DI2-100.0000 Microchip Technology
MCHP_S_A0003587227_1-2520798.pdf
Hersteller: Microchip Technology
Standard Clock Oscillators MEMS Oscillator, Low Power, -40C-85C, 25ppm
auf Bestellung 2883 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details DSC1001DI2-100.0000 Microchip Technology
Description: MEMS OSC XO 100.0000MHZ CMOS SMD, Packaging: Tube, Package / Case: 4-VDFN, Size / Dimension: 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Output: CMOS, Function: Standby (Power Down), Type: XO (Standard), Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Frequency Stability: ±25ppm, Voltage - Supply: 1.8V ~ 3.3V, Ratings: AEC-Q100, Current - Supply (Max): 8.7mA, Height - Seated (Max): 0.035" (0.90mm), Part Status: Active, Frequency: 100 MHz, Base Resonator: MEMS.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DSC1001DI2-100.0000 DSC1001DI2-100.0000 Hersteller : Microchip Technology / Atmel MCHP_S_A0003587227_1-2520798.pdf Standard Clock Oscillators MEMS Oscillator, Low Power, -40C-85C, 25ppm
auf Bestellung 2221 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
DSC1001DI2-100.0000 DSC1001DI2-100.0000 Hersteller : Microchip Technology Description: MEMS OSC XO 100.0000MHZ CMOS SMD
Packaging: Tube
Package / Case: 4-VDFN
Size / Dimension: 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Type: XO (Standard)
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Frequency Stability: ±25ppm
Voltage - Supply: 1.8V ~ 3.3V
Ratings: AEC-Q100
Current - Supply (Max): 8.7mA
Height - Seated (Max): 0.035" (0.90mm)
Part Status: Active
Frequency: 100 MHz