DSF355Q6R0JBF
DSF355Q6R0JBF Knowles / Illinois Capacitor
DSF.pdf
Hersteller: Knowles / Illinois Capacitor
Supercapacitors / Ultracapacitors 3.5F 6.0V 11*21*27
auf Bestellung 54 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DSF355Q6R0JBF Knowles / Illinois Capacitor
Description: CAPACITOR 3.5F -10%, +30% 6V TH, Tolerance: -10%, +30%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.827" L x 0.433" W (21.00mm x 11.00mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Lead Spacing: 0.610" (15.50mm), Termination: PC Pins, ESR (Equivalent Series Resistance): 130mOhm @ 1kHz, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.102" (28.00mm), Capacitance: 3.5 F, Voltage - Rated: 6 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DSF355Q6R0JBF DSF355Q6R0JBF Hersteller : Cornell Dubilier Knowles DSF.pdf Description: CAPACITOR 3.5F -10%, +30% 6V TH
Tolerance: -10%, +30%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.827" L x 0.433" W (21.00mm x 11.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Lead Spacing: 0.610" (15.50mm)
Termination: PC Pins
ESR (Equivalent Series Resistance): 130mOhm @ 1kHz
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.102" (28.00mm)
Capacitance: 3.5 F
Voltage - Rated: 6 V
auf Bestellung 879 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
DSF355Q6R0JBF DSF355Q6R0JBF Hersteller : Cornell Dubilier - CDE DSF.pdf Supercapacitors / Ultracapacitors 3.5F 6.0V 11*21*27
auf Bestellung 300 Stücke:
DSF355Q6R0JBF DSF355Q6R0JBF Hersteller : CORNELL DUBILIER 3410536.pdf Description: CORNELL DUBILIER - DSF355Q6R0JBF - SUPER CAPACITOR, 3.5F, 6V, RADIAL