DSF357Q3R0
DSF357Q3R0 Knowles / Illinois Capacitor
DSF.pdf
Hersteller: Knowles / Illinois Capacitor
Supercapacitors / Ultracapacitors 350F 3.0V 35*60
auf Bestellung 41 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details DSF357Q3R0 Knowles / Illinois Capacitor
Description: CAPACITOR 350F -10%, +30% 3V TH, Tolerance: -10%, +30%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 4 Lead, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Lead Spacing: 0.886" (22.50mm), Termination: PC Pins, ESR (Equivalent Series Resistance): 3mOhm @ 1kHz, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 2.362" (60.00mm), Capacitance: 350 F, Voltage - Rated: 3 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DSF357Q3R0 DSF357Q3R0 Hersteller : Cornell Dubilier Knowles DSF.pdf Description: CAPACITOR 350F -10%, +30% 3V TH
Tolerance: -10%, +30%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 4 Lead
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Lead Spacing: 0.886" (22.50mm)
Termination: PC Pins
ESR (Equivalent Series Resistance): 3mOhm @ 1kHz
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 2.362" (60.00mm)
Capacitance: 350 F
Voltage - Rated: 3 V
auf Bestellung 21 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
DSF357Q3R0 DSF357Q3R0 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE DSF.pdf Supercapacitors / Ultracapacitors 350F 3.0V 35*60
auf Bestellung 52 Stücke:
DSF357Q3R0 DSF357Q3R0 Hersteller : CORNELL DUBILIER 3410536.pdf Description: CORNELL DUBILIER - DSF357Q3R0 - SUPER CAPACITOR, 350F, 3V, RADIAL