DSF405M3R0
DSF405M3R0 Cornell Dubilier Knowles
DSF.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAPACITOR 4F 20% 3V TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Lead Spacing: 0.138" (3.50mm)
Termination: PC Pins
ESR (Equivalent Series Resistance): 80mOhm @ 1kHz
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 4 F
Voltage - Rated: 3 V
auf Bestellung 2348 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DSF405M3R0 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAPACITOR 4F 20% 3V TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Lead Spacing: 0.138" (3.50mm), Termination: PC Pins, ESR (Equivalent Series Resistance): 80mOhm @ 1kHz, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 4 F, Voltage - Rated: 3 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DSF405M3R0 DSF405M3R0 Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor DSF.pdf Supercapacitors / Ultracapacitors 4F, 3V, 8 x 20mm
auf Bestellung 605 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
DSF405M3R0 DSF405M3R0 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE DSF.pdf Supercapacitors / Ultracapacitors 4F, 3V, 8 x 20mm