DSP1-DC24V-R-F
DSP1-DC24V-R-F Panasonic Industrial Devices
Hersteller: Panasonic Industrial Devices
General Purpose Relays DSP RELAY
auf Bestellung 260 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DSP1-DC24V-R-F Panasonic Industrial Devices
Description: RELAY GEN PURPOSE DPST 5A 24V, Features: Reverse Coil Polarity, Packaging: Tube, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 24VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 65°C, Termination Style: PC Pin, Approval Agency: cURus, VDE, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 12.5 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Form: DPST-NO/NC (1 Form A, 1 Form B), Contact Rating (Current): 5 A, Switching Voltage: 250VAC, 125VDC - Max, Must Release Voltage: 2.4 VDC, Must Operate Voltage: 19.2 VDC, Operate Time: 10 ms, Release Time: 5 ms, Part Status: Active, Load - Max Switching: 1500VA, 625W.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DSP1-DC24V-R-F DSP1-DC24V-R-F Hersteller : Panasonic mechengdsp.pdf Power Relay 24VDC 5A SPST-NO/SPST-NC(20.2x11x10.5)mm THT
auf Bestellung 95 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 16
DSP1-DC24V-R-F DSP1-DC24V-R-F Hersteller : Panasonic Electric Works 265 Description: RELAY GEN PURPOSE DPST 5A 24V
Features: Reverse Coil Polarity
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 65°C
Termination Style: PC Pin
Approval Agency: cURus, VDE
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 12.5 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO)
Contact Form: DPST-NO/NC (1 Form A, 1 Form B)
Contact Rating (Current): 5 A
Switching Voltage: 250VAC, 125VDC - Max
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 19.2 VDC
Operate Time: 10 ms
Release Time: 5 ms
Part Status: Active
Load - Max Switching: 1500VA, 625W
auf Bestellung 858 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
Produkt ist nicht verfügbar
DSP1-DC24V-R-F Hersteller : Panasonic 265 RELAY GEN PURPOSE DPST 5A 24V Група товару: Реле електромеханічні та геркони Од. вим: шт