Produkte > PANASONIC > DSP1-DC24V
DSP1-DC24V Panasonic
DSP%20Rev2006.pdf
Hersteller: Panasonic
10+
auf Bestellung 21500 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DSP1-DC24V Panasonic
Description: RELAY GEN PURPOSE DPST 5A 24V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 24VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 65°C, Termination Style: PC Pin, Approval Agency: cURus, VDE, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 12.5 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Form: DPST-NO/NC (1 Form A, 1 Form B), Contact Rating (Current): 5 A, Switching Voltage: 250VAC, 125VDC - Max, Must Release Voltage: 2.4 VDC, Must Operate Voltage: 19.2 VDC, Operate Time: 10 ms, Release Time: 5 ms, Load - Max Switching: 1500VA, 625W.
Weitere Produktangebote DSP1-DC24V
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DSP1-DC24V DSP1-DC24V
Produktcode: 111757
zu Favoriten hinzufügen Lieblingsprodukt
DSP%20Rev2006.pdf Relais
Produkt ist nicht verfügbar
DSP1-DC24V DSP1-DC24V Hersteller : Panasonic Electric Works DSP%20Rev2006.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE DPST 5A 24V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 65°C
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 12.5 mA
Contact Rating (Current): 5 A
Switching Voltage: 250VAC, 125VDC - Max
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 19.2 VDC
Operate Time: 10 ms
Release Time: 5 ms
Load - Max Switching: 1500VA, 625W
Produkt ist nicht verfügbar
DSP1-DC24V DSP1-DC24V Hersteller : Panasonic Industrial Devices panasonic electric works_dsp-catalog.pdf General Purpose Relays 5 AMP 24VDC DPST NO/NC SEALED