Produkte > PANASONIC > DSP1-L2-DC12V-F
DSP1-L2-DC12V-F
DSP1-L2-DC12V-F Panasonic
mech_eng_dsp.pdf
Hersteller: Panasonic
Power Relay 12VDC 5A SPST-NO/SPST-NC(20.2x11x10.5)mm THT
auf Bestellung 108 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 21
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DSP1-L2-DC12V-F Panasonic
Description: RELAY GEN PURPOSE DPST 5A 12V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 65°C, Termination Style: PC Pin, Approval Agency: cURus, VDE, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 25 mA, Coil Type: Latching, Dual Coil, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Form: DPST-NO/NC (1 Form A, 1 Form B), Contact Rating (Current): 5 A, Switching Voltage: 250VAC, 125VDC - Max, Must Operate Voltage: 9.6 VDC, Operate Time: 10 ms, Release Time: 5 ms, Part Status: Active, Load - Max Switching: 1500VA, 625W.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DSP1-L2-DC12V-F DSP1-L2-DC12V-F Hersteller : Panasonic mech_eng_dsp.pdf Power Relay 12VDC 5A SPST-NO/SPST-NC(20.2x11x10.5)mm THT
auf Bestellung 108 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 21
auf Bestellung 340 Stücke:
Mindestbestellmenge: 13
auf Bestellung 340 Stücke:
Mindestbestellmenge: 13
auf Bestellung 1200 Stücke:
Mindestbestellmenge: 50
DSP1-L2-DC12V-F DSP1-L2-DC12V-F Hersteller : Panasonic Industrial Devices 265 General Purpose Relays 8A 12V 1FORMA/1FORMB 2 COIL LATCHING PCB
auf Bestellung 536 Stücke:
DSP1-L2-DC12V-F DSP1-L2-DC12V-F Hersteller : Panasonic Electric Works 265 Description: RELAY GEN PURPOSE DPST 5A 12V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 65°C
Termination Style: PC Pin
Approval Agency: cURus, VDE
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 25 mA
Coil Type: Latching, Dual Coil
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO)
Contact Form: DPST-NO/NC (1 Form A, 1 Form B)
Contact Rating (Current): 5 A
Switching Voltage: 250VAC, 125VDC - Max
Must Operate Voltage: 9.6 VDC
Operate Time: 10 ms
Release Time: 5 ms
Part Status: Active
Load - Max Switching: 1500VA, 625W
auf Bestellung 900 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
DSP1-L2-DC12V-F DSP1-L2-DC12V-F Hersteller : PANASONIC 265 Description: PANASONIC - DSP1-L2-DC12V-F - Leistungsrelais, SPST-NO, SPST-NC, 12 VDC, 5 A, DSP Series, Durchsteckmontage
tariffCode: 85364900
rohsCompliant: YES
Relaisanschlüsse: PC-Pin
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Spulentyp: Bistabile Doppelspule
Kontaktmaterial: Silberzinnoxid
Kontaktstrom: 5A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 480ohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: -
Relaismontage: Durchsteckmontage
Produktpalette: DSP Series
productTraceability: No
Spulenspannung: 12VDC
Kontaktkonfiguration: SPST-NO, SPST-NC
Kontaktspannung V AC: 250V