DSP1A-DC24V-R
DSP1A-DC24V-R Panasonic Electric Works
265
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 8A 24V
Packaging: Bulk
Features: Reverse Coil Polarity
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 60°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 12.5 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO)
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 8 A
Switching Voltage: 250VAC, 125VDC - Max
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 19.2 VDC
Operate Time: 10 ms
Release Time: 5 ms
Part Status: Active
Approval Agency: cURus, VDE
Load - Max Switching: 2000VA, 1000W
auf Bestellung 623 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DSP1A-DC24V-R Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 8A 24V, Packaging: Bulk, Features: Reverse Coil Polarity, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 24VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 60°C, Termination Style: PC Pin, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 12.5 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Form: SPST-NO (1 Form A), Contact Rating (Current): 8 A, Switching Voltage: 250VAC, 125VDC - Max, Must Release Voltage: 2.4 VDC, Must Operate Voltage: 19.2 VDC, Operate Time: 10 ms, Release Time: 5 ms, Part Status: Active, Approval Agency: cURus, VDE, Load - Max Switching: 2000VA, 1000W.
Weitere Produktangebote DSP1A-DC24V-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DSP1A-DC24V-R DSP1A-DC24V-R Hersteller : Panasonic mechengdsp.pdf Power Relay 24VDC 5DC/8AAC SPST-NO(20.2x11x10.5)mm THT
auf Bestellung 1 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
DSP1A-DC24V-R Hersteller : Panasonic 265 Група товару: Реле електромеханічні та геркони Од. вим: шт
DSP1A-DC24V-R DSP1A-DC24V-R Hersteller : Panasonic Industrial Devices 265 General Purpose Relays 1 Form A 24VDC 1 Form A 8A 250VAC