Produkte > PANASONIC > DSP1A-L-DC24V
DSP1A-L-DC24V
DSP1A-L-DC24V Panasonic
mechengdsp.pdf
Hersteller: Panasonic
Power Relay 24VDC 5DC/8AAC SPST-NO(20.2x11x10.5)mm THT
auf Bestellung 50 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 41
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DSP1A-L-DC24V Panasonic
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 8A 24V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 24VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 60°C, Termination Style: PC Pin, Approval Agency: cURus, VDE, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 6.3 mA, Coil Type: Latching, Single Coil, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Form: SPST-NO (1 Form A), Contact Rating (Current): 8 A, Switching Voltage: 250VAC, 125VDC - Max, Must Operate Voltage: 19.2 VDC, Operate Time: 10 ms, Release Time: 5 ms, Load - Max Switching: 2000VA, 1000W.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DSP1A-L-DC24V DSP1A-L-DC24V Hersteller : Panasonic mechengdsp.pdf Power Relay 24VDC 5DC/8AAC SPST-NO(20.2x11x10.5)mm THT
auf Bestellung 50 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 39
DSP1A-L-DC24V DSP1A-L-DC24V Hersteller : Panasonic Electric Works 265 Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 8A 24V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 60°C
Termination Style: PC Pin
Approval Agency: cURus, VDE
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 6.3 mA
Coil Type: Latching, Single Coil
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 8 A
Switching Voltage: 250VAC, 125VDC - Max
Must Operate Voltage: 19.2 VDC
Operate Time: 10 ms
Release Time: 5 ms
Load - Max Switching: 2000VA, 1000W
Produkt ist nicht verfügbar
DSP1A-L-DC24V DSP1A-L-DC24V Hersteller : Panasonic Industrial Devices Panasonic_Relay_DS_P_Series_100122.pdf General Purpose Relays DS-P Relay, 1FormA, 1-coil Latch 24VDC