DSP2A-DC12V-R
DSP2A-DC12V-R Panasonic Industrial Devices
Hersteller: Panasonic Industrial Devices
General Purpose Relays 2 Form A 12VDC 2 Form A
auf Bestellung 34 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DSP2A-DC12V-R Panasonic Industrial Devices
Description: RELAY GEN PURPOSE DPST 5A 12V, Packaging: Bulk, Features: Reverse Coil Polarity, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 60°C, Termination Style: PC Pin, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 25 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Form: DPST-NO (2 Form A), Contact Rating (Current): 5 A, Switching Voltage: 250VAC, 125VDC - Max, Must Release Voltage: 1.2 VDC, Must Operate Voltage: 9.6 VDC, Operate Time: 10 ms, Release Time: 5 ms, Part Status: Active, Approval Agency: cURus, VDE, Load - Max Switching: 1500VA, 625W.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DSP2A-DC12V-R DSP2A-DC12V-R Hersteller : Panasonic mechengdsp.pdf Power Relay 12VDC 5A DPST-NO(20.2x11x10.5)mm THT
auf Bestellung 40 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 15
DSP2A-DC12V-R DSP2A-DC12V-R Hersteller : Panasonic Electric Works 265 Description: RELAY GEN PURPOSE DPST 5A 12V
Packaging: Bulk
Features: Reverse Coil Polarity
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 60°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 25 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO)
Contact Form: DPST-NO (2 Form A)
Contact Rating (Current): 5 A
Switching Voltage: 250VAC, 125VDC - Max
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 9.6 VDC
Operate Time: 10 ms
Release Time: 5 ms
Part Status: Active
Approval Agency: cURus, VDE
Load - Max Switching: 1500VA, 625W
auf Bestellung 284 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
Produkt ist nicht verfügbar