Produkte > PANASONIC > DSP2A-DC24V-R
DSP2A-DC24V-R
DSP2A-DC24V-R Panasonic
mechengdsp.pdf
Hersteller: Panasonic
Power Relay 24VDC 5A DPST-NO(20.2x11x10.5)mm THT
auf Bestellung 32 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 32
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DSP2A-DC24V-R Panasonic
Description: RELAY GEN PURPOSE DPST 5A 24V, Packaging: Bulk, Features: Reverse Coil Polarity, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 24VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 60°C, Termination Style: PC Pin, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 12.5 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Form: DPST-NO (2 Form A), Contact Rating (Current): 5 A, Switching Voltage: 250VAC, 125VDC - Max, Must Release Voltage: 2.4 VDC, Must Operate Voltage: 19.2 VDC, Operate Time: 10 ms, Release Time: 5 ms, Part Status: Active, Approval Agency: cURus, VDE, Load - Max Switching: 1500VA, 625W.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DSP2A-DC24V-R DSP2A-DC24V-R Hersteller : Panasonic Electric Works 265 Description: RELAY GEN PURPOSE DPST 5A 24V
Packaging: Bulk
Features: Reverse Coil Polarity
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 60°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 12.5 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Form: DPST-NO (2 Form A)
Contact Rating (Current): 5 A
Switching Voltage: 250VAC, 125VDC - Max
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 19.2 VDC
Operate Time: 10 ms
Release Time: 5 ms
Part Status: Active
Approval Agency: cURus, VDE
Load - Max Switching: 1500VA, 625W
auf Bestellung 50 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
DSP2A-DC24V-R Hersteller : Panasonic Industrial Devices 265 General Purpose Relays 2 Form A 24VDC 2 Form A
auf Bestellung 41 Stücke:
DSP2A-DC24V-R DSP2A-DC24V-R Hersteller : PANASONIC mech_eng_dsp.pdf?f_cd=300092 Description: PANASONIC - DSP2A-DC24V-R - Universelles Leistungsrelais, Baureihe DSP, monostabil, DPST-NO, 12V DC, 5A
tariffCode: 85364190
rohsCompliant: YES
Zulassungen & Normen: CSA, UL
Relaisanschlüsse: Lötanschlüsse
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Spulentyp: Monostabil
Kontaktmaterial: Silberzinnoxid
Kontaktstrom: 5A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 480ohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: 30VDC
Relaismontage: Durchsteckmontage
Produktpalette: DSP
productTraceability: No
Spulenspannung: 24VDC
Kontaktkonfiguration: DPST-NO
Kontaktspannung V AC: 250VAC
SVHC: No SVHC (23-Jan-2024)
Produkt ist nicht verfügbar
DSP2A-DC24V-R DSP2A-DC24V-R Hersteller : Panasonic mechengdsp.pdf Power Relay 24VDC 5A DPST-NO(20.2x11x10.5)mm THT