DSP2A-DC48V Panasonic Electric Works
DSP2A-DC48V.pdf
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: DSP RELAY, 2 FO
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 48VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 60°C
Termination Style: PC Pin
Approval Agency: cURus, TUV
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Gold (Au)
Contact Form: DPST-NO (2 Form A)
Contact Rating (Current): 5 A
Switching Voltage: 250VAC, 125VDC - Max
Must Release Voltage: 4.8 VDC
Must Operate Voltage: 38.4 VDC
Operate Time: 10 ms
Release Time: 5 ms
Load - Max Switching: 1250VA, 150W
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DSP2A-DC48V Panasonic Electric Works
Description: DSP RELAY, 2 FO, Packaging: Bulk, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 48VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 60°C, Termination Style: PC Pin, Approval Agency: cURus, TUV, Relay Type: General Purpose, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Gold (Au), Contact Form: DPST-NO (2 Form A), Contact Rating (Current): 5 A, Switching Voltage: 250VAC, 125VDC - Max, Must Release Voltage: 4.8 VDC, Must Operate Voltage: 38.4 VDC, Operate Time: 10 ms, Release Time: 5 ms, Load - Max Switching: 1250VA, 150W.