DSP2a-L2-DC12V
DSP2a-L2-DC12V Panasonic Industrial Devices
Hersteller: Panasonic Industrial Devices
General Purpose Relays 5A 12VDC DPST-NO 2 COIL LATCHING PCB
auf Bestellung 911 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details DSP2a-L2-DC12V Panasonic Industrial Devices
Description: RELAY GEN PURPOSE DPST 5A 12V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 60°C, Termination Style: PC Pin, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 25 mA, Coil Type: Latching, Dual Coil, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Form: DPST-NO (2 Form A), Contact Rating (Current): 5 A, Switching Voltage: 250VAC, 125VDC - Max, Must Operate Voltage: 9.6 VDC, Operate Time: 10 ms, Release Time: 5 ms, Approval Agency: cURus, VDE, Load - Max Switching: 1500VA, 625W.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DSP2a-L2-DC12V DSP2a-L2-DC12V Hersteller : Panasonic Electric Works 265 Description: RELAY GEN PURPOSE DPST 5A 12V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 60°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 25 mA
Coil Type: Latching, Dual Coil
Contact Form: DPST-NO (2 Form A)
Contact Rating (Current): 5 A
Switching Voltage: 250VAC, 125VDC - Max
Must Operate Voltage: 9.6 VDC
Approval Agency: cURus, VDE
Load - Max Switching: 1500VA, 625W
auf Bestellung 843 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
DSP2a-L2-DC12V Hersteller : NAIS 265 07+
auf Bestellung 20000 Stücke:
DSP2A-L2-DC12V DSP2A-L2-DC12V Hersteller : Panasonic mechengdsp.pdf Power Relay 12VDC 5A DPST-NO(20.2x11x10.5)mm THT