DSP2a-L2-DC24V
DSP2a-L2-DC24V Panasonic Industrial Devices
Hersteller: Panasonic Industrial Devices
General Purpose Relays 5A 24VDC DPST-NO 2 COIL LATCHING PCB
auf Bestellung 1146 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DSP2a-L2-DC24V Panasonic Industrial Devices
Description: RELAY GEN PURPOSE DPST 5A 24V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 24VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 60°C, Termination Style: PC Pin, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 12.5 mA, Coil Type: Latching, Dual Coil, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Form: DPST-NO (2 Form A), Contact Rating (Current): 5 A, Switching Voltage: 250VAC, 125VDC - Max, Must Operate Voltage: 19.2 VDC, Operate Time: 10 ms, Release Time: 5 ms, Part Status: Active, Approval Agency: cURus, VDE, Load - Max Switching: 1500VA, 625W.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DSP2A-L2-DC24V DSP2A-L2-DC24V Hersteller : Panasonic mechengdsp.pdf Power Relay 24VDC 5A DPST-NO(20.2x11x10.5)mm THT
auf Bestellung 655 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 16
DSP2a-L2-DC24V DSP2a-L2-DC24V Hersteller : Panasonic Electric Works 265 Description: RELAY GEN PURPOSE DPST 5A 24V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 60°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 12.5 mA
Coil Type: Latching, Dual Coil
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO)
Contact Form: DPST-NO (2 Form A)
Contact Rating (Current): 5 A
Switching Voltage: 250VAC, 125VDC - Max
Must Operate Voltage: 19.2 VDC
Operate Time: 10 ms
Release Time: 5 ms
Part Status: Active
Approval Agency: cURus, VDE
Load - Max Switching: 1500VA, 625W
auf Bestellung 1109 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
DSP2a-L2-DC24V Hersteller : NAIS 265 07+
DSP2A-L2-DC24V DSP2A-L2-DC24V
Produktcode: 67493
zu Favoriten hinzufügen Lieblingsprodukt
265 Relais
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar